fbpx
YouTube/Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski ostro o pandemii. “My Naród chcemy NORMALNIE ŻYĆ”

2
2 minutes, 56 seconds Read

Obecna sytuacja w kraju nie napawa optymizmem. Coraz większa rzesza znanych osób manifestuje swoje niezadowolenie. Wojciech Cejrowski, znany polski pisarz, dziennikarz, podróżnik prowadzący kochany przez Polaków program “Boso przez świat”, ostro wypowiedział się na temat panującej obecnie w Polsce i na całym świecie sytuacji, jaką wywołało ogłoszenie pandemii koronawirusa.

Zwolennik wolności słowa, a także zaciekle broniący wolności osobistej dziennikarz, opublikował na swoim koncie na Facebooku post, w którym zwraca się w imieniu narodu do rządzących, a przede wszystkim do uczestników protestu “ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ”. W mocnych słowach wyraził oburzenie wprowadzanymi na całym świecie restrykcjami, które naruszają naszą przestrzeń i wolność osobistą.

Wojciech Cejrowski żałuje, że nie mógł być na proteście

Jak przyznaje w poście, chciał być na proteście “ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ”, a wręcz powinien, jednak nie był w stanie być w kilku miejscach jednocześnie.

Poprzednio byłem – protestować przeciwko PRZYMUSOWI szczepień. Kto chce, niech się szczepi, nikomu nie zabraniam. Ale niech mnie nikt nie zmusza bym zaszczepił siebie wbrew mojej woli.

Chciałbym tu być i powinienem, ale nie jestem w stanie być wszędzie – mieszkam w dwóch krajach i w obu odbywają się ważne protesty, na których trzeba być.

Jak podkreślił dziennikarz, w Stanach Zjednoczonych społeczeństwo też ma już dosyć wszystkiego, co jest związane z pandemią. Wychodzą na ulicę i krzyczą to samo, co Polacy u siebie.

W USA krzyczymy teraz to samo co w Polsce: ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ. Zakończyć to oszustwo; przemoc władzy nad Narodem. Obalić tyranię.

Nie będę Państwu przedstawiał argumentów za zakończeniem pandemii, bo wszyscy, którzy tu dzisiaj przyszli mają własne i jest ich wiele.

W demokracji moglibyśmy nawet nie mieć żadnych argumentów, bo skoro Naród sobie czegoś życzy, to władza ma to wykonać i nie musimy uzasadniać dlaczego.

Naród życzy sobie normalnego życia.
Naród życzy sobie by zakończyć pandemię, czyli NIEUZASADNIONĄ PRZEMOC NAD NARODEM.
I NIEUZASADNIONE ODBIERANIE PRAW OBYWATELSKICH.

Trafnie zauważył, że przyczyn śmierci na całym świecie jest mnóstwo, więc każdy ma prawo decydować o sobie i podejmować ryzyko, gdyż związane jest z nim każdorazowe wyjście z domu, każda podróż samochodem, czy samolotem. Wymienił grupy zawodowe, które ryzykują zdrowiem i życiem każdego dnia, a jednak nie zabrania się im wykonywania zawodu.

My Naród chcemy NORMALNIE ŻYĆ.
Z RYZYKIEM, KTÓRE KAŻDY Z OSOBNA WEŹMIE NA SIEBIE. Kierowca samochodu ryzykuje życiem codziennie.
Górnik ryzykuje życiem, gdy jedzie na dół do kopalni. Wszyscy ryzykujemy, gdy się wystawiamy na grypę idąc do pracy. Nasze życie, nasze ryzyko i władzy nic do tego!

Nie jesteśmy dziećmi, a władza to nie są nasi rodzice. Więc WSZYSCY WON od naszych wesel i pogrzebów. WSZYSCY WON. Zakończyć pandemię.

Całość listu skierowanego do uczestników protestu odczytana była odczytana była 12 września bieżącego roku.

Co sądzisz o treści listu Wojciecha Cejrowskiego? Podziel się opinią w komentarzu.

O tym warto rozmawiać: Jak to w życiu bywa, od czegoś trzeba zacząć

 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FWojciech.Cejrowski%2Fposts%2F3519304378114429&width=500" width="500" height="677" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

 

Powiązane posty

2 Comments

  1. avatar
    Irena says:

    Wirus jest,bardziej agresywny niż grypa lub inny ale jeżeli chodzi o szczepienia to nie wszyscy mogą się szczepić ponieważ mogą sobie zaszkodzić w zależności z jakimi chorobami się borykają.Ja na swojej drodze spotkałam dobrego lekarza, który odmówił zaszczepienia mnie na grypę ponieważ choruję między innymi na wirusowe zapalenie wątroby typu B , związku tym mogłam sobie więcej szkody zrobić , niż z tego porzytku.Dlatego ja nie będę się szczepić i nikt nie ma prawa mnie do tego zmusić.

%d bloggers like this: