fbpx

UWAGA! Najstarsze kino na świecie znajduje się w Polsce i właśnie potrzebuje pomocy. Jasnowidz Wojciech Glanc apeluje o wsparcie polskiej kultury!

4
1 minute, 44 seconds Read

Kto z Was wiedział, że najstarsze kino na świecie znajduje się na polskiej ziemi? Szukając inspiracji natknęłam się na gorący apel hipnotyzera i jasnowidza Wojciecha Glanca, którego poproszono o pomoc w rozesłaniu w świat apelu o pomoc. Warto zadbać o polską kulturę, która ostatnimi czasy mocno ucierpiała dotknięta współczesnym rozdarciem między pięknym, głębokim przekazem, a sensacyjną rekreacją.

To będzie krótki artykuł o tym, w jak prosty i trwający sekundy sposób można dzisiaj komuś pomóc. Jednym ruchem ręki można dokonać rzeczy, która naszym przodkom zajęłaby całe dnie. Rozprzestrzenienie informacji jest dzisiaj banalnie proste, więc niech idzie w świat wiadomość o narodowym skarbie kultury, jakim jest najstarsze na świecie kino.

Sytuacja pandemiczna i wprowadzone przez rząd obostrzenia, skutecznie odstraszyły widzów, w związku z czym, temu skarbowi polskiej kultury grozi bankructwo.

Jasnowidz – Hipnotyzer – Wojciech Glanc/YouTube

Jasnowidz i hipnotyzer Wojciech Glanc apeluje do widzów o wsparcie Kina “Pionier”, aby nadal pędząc z duchem czasu, gościło Polaków w swych przesiąkniętych historią murach.

“Pionier” działa nieprzerwanie w tym samym miejscu od 1907 roku

Szczecińskie kino znajduje się w centrum miasta, a konkretniej przy al. Wojska Polskiego 2. Założycielem kina “Pionier” był Otto Blauert, a po roku pieczę nad nim przejął Albert Pietzke. Oficjalna inauguracja działalności kina “Pionier” miała miejsce 26 września 1909 roku, jednak źródła podają, że pierwsze emisje filmów miały miejsce już w 1907 roku.

ARVE Error: need id and provider

Jasnowidz – Hipnotyzer – Wojciech Glanc/YouTube

O tym pisaliśmy ostatnio: PILNE! Maleńki Spartak potrzebuje natychmiastowej pomocy specjalistów! Przeszkodą jest cena tej pomocy. Każda złotówka zbliża dziecko do uratowania życia

Nie przegap: Kobieta nie może pożegnać się z ojcem przez zakaz odwiedzin w szpitalu. Bolesna prawda o skutkach restrykcji

Powiązane posty

4 Comments

%d bloggers like this: