fbpx
siepomaga.pl

Dwóch braci zmaga się z “mrocznymi pasażerami”. Choroba niestety wybrała sobie ich obydwu, dlatego potrzebna jest podwójna pomoc

1
3 minutes, 13 seconds Read

Mówi się, że choroba nie wybiera, a jednak… Upatrzyła sobie złośliwie dwóch braci: 11-letniego Nikodema i 5-letniego Jasia. Dwa Skarby rodziców każdego dnia zmagają się z ciężką chorobą, która powoli gasi ich życia… Rodzice bardzo się starają, by ich dziecięcy świat był jak najbardziej beztroski, bo takie powinno być dzieciństwo. Niestety w każdej chwili ten świat może się rozpaść i wszystko bezpowrotnie zmienić…

siepomaga.pl

Dwóch chłopców – dwie wojny o życie i tożsamość. Dwa życia, których drogi się splotły we wspólnym miejscu – MIŁOŚĆ. Nikodem – zespół Aspergera i rozszczep podniebienia, Jaś – niewydolność podniebienno-gardłowa, neofobia żywieniowa, refluks przełyku. Tego nie da się w kilku słowach opisać tak, by oddać istotę problemu, jaki powstał przy połączeniu tych chorób. Najlepiej zrobili to rodzice tych dwóch młodzieńców na stronie siepomaga.pl/pomoc-braciom. 

Kochani!

Nasza sytuacja jest bardzo dynamiczna i wciąż się zmienia. Niestety, jeden krok do przodu, często oznacza 2 w tył. Boimy się o nasze dzieci. Ostatnio przekonaliśmy się, że choroby naszych dzieci to realne zagrożenie! (…)

Ostatnio znów brutalnie zderzyliśmy się z rzeczywistością. Zdarzył się w naszym życiu moment, w którym musieliśmy wybierać pomiędzy opłaceniem rehabilitacji i nauki przełykania dla Nikodema, a zakupem odżywek, które stanowiły jedyne pożywienie dla Jasia. Wybraliśmy to drugie, a teraz ponieśliśmy brutalne konsekwencje, bo Niko prawie udusił się po zachłyśnięciu.

Gdyby nie terapia i podobne problemy u Jasia, nie wiedziałabym jak ratować moje dziecko… Udało się, dzięki pierwszej pomocy, ale jeśli następnym razem nie zdążę?! Ta myśl mnie przeraża. 

Intensywne turnusy mogą pomóc Nikodemowi w rozwoju, w gonieniu za zdrowymi rówieśnikami w nauce codziennych czynności. On tak szybko rośnie, a my tracimy kontrolę nad chorobą. Niedługo na pomoc będzie za późno! (…)

(…)

Nadzieja umiera ostatnia, ale choroby chłopców stawiają przed nami coraz trudniejsze wyzwania. Koszty związane z leczeniem i opieką wciąż rosną. Musimy prosić Was o pomoc! Musimy prosić o wsparcie, zanim dolegliwości uniemożliwią Nikodemowi funkcjonowanie i przekreślą szansę na samodzielność albo sprawią, że stracimy Jasia na zawsze. Błagamy o ratunek, bo sami wobec długiej listy chorób jesteśmy całkowicie bezradni.

Teraz potrzebujemy Was szczególnie! Udostępniajcie nasz apel, prześlijcie go dalej, byśmy mogli zawalczyć o życie dzieci! 

Rodzice

Można być redaktorem, nawet redaktorem naczelnym – gdy poznaje się tę historię, przysłowiowa klucha w gardle puchnie z każdą chwilą i dochodzi do człowieka potężne uderzenie świadomością, że Rodzicom chłopców dzieje się po stokroć gorzej każdego dnia. Warto zatem raz w miesiącu pochylić się nad którąś ze spraw, zrobić przelew, a raz w roku przekazać jeden procent z podatku na kogoś, kto o niego prosi. Chłopcy są niezwykle dzielni, a ich rodzice są Bohaterami. Pomóżmy im dalej nimi być dla swoich cudownych synów…

ARVE Error: need id and provider

YouTube/Jakub Sawicki

PODAJ DALEJ TEN ARTYKUŁ, WEJDŹ NA SIEPOMAGA.PL I PODZIEL SIĘ SERCEM…

Na Facebooku powstała też grupa z licytacjami dla chłopców, gdzie można wystawić lub nabyć coś wyjątkowego! Zajrzyj i daj się ponieść miłości!

O tym pisałam ostatnio: UWAGA! Marcel urodził się w 2020 roku, a już musiał udowodnić lekarzom, jak bardzo chce żyć. Uwierzyli mu, a teraz potrzebne jest wsparcie finansowe w dalszym leczeniu

Zerknij tutaj: Ivan Komarenko publikuje ważną wiadomość do swoich sympatyków i fanów. Jego patriotyczna działalność zasługuje na uznanie

 

Powiązane posty

Comments

  1. Ruszyła kolejna już zbiórka na rzecz Nikodema i Jasia – dzielnych braci, którzy walczą z chorobą o każdy dzień. Rodzice wciąż liczą na nasze wsparcie – DoSedna says:

    […] Synek chce jeść, a nie może, bo jak coś organizm odrzuca, pojawia się ból brzucha, biegunka potem krew i stopniowe wyniszczanie. Jak opisała pani Judyta, obecnie trwają poszukiwania wszelkich produktów żywieniowych szkodzących Jasiowi, a niestety odbywa się to na zasadzie podawania i oczekiwania na wystąpienie lub nie wystąpienie objawów. jest to męczący proces tym bardziej, że jedyną stałą alternatywą posiłku dla Jasia jest specjalistyczna odżywka, która jest kosztowna i gdy jej zabraknie, chłopiec nie będzie mógł bezpiecznie zjadać pokarmów. Archiwum prywatne Jej nie może zabraknąć, wydajemy na nią miesięcznie prawie 2 tysiące zł… Reszta to kilka owoców dla niemowląt, bo sa niepryskane i idealnej konsystencji. Podczas jednej z wizyt u dentysty okazało się, że Jasiowi szkodzi nawet pasta do zębów, czego wcześniej nie powiązano z dolegliwościami podczas codziennej higieny. Nikodem( starszy), natomiast walczy głównie o samodzielnosć, nie wiąże butów, nie je sztućcami, bo łatwiej Mu palcami (wiotkość stawów, oslabione napięcie mięśniowe), Męcza Go wysypki. Do tego zespół Aspergera. Brakuje nam środkow, by to wszystko opłacić. Wizyty prywatne, odżywki, terapie, leki itd. Jak wyznała pani Judyta poza wywiadem, rodzinę z powodu organizowanych zbiórek spotyka czasem grad gorzkich słów od osób, którym nie podoba się, że wciąż zgłaszana jest potrzeba finansowego wsparcia. Stąd też powyższa, niezwykle smutna wyliczanka… Musimy kupić sprzęt do nauki połykania, Bo we wrześniu tego roku, Nikodem zachłysnął się i prawie udusił. Ledwo udało się przywrócić oddech… Po tak dramatycznych słowach, ciężko jest przejść obojętnie obok prośby o pomoc w zdobyciu finansów na sprzęt rehabilitacyjny, leki i odżywkę, którą karmiony jest Jaś. Na Facebooku istnieje grupa Razem dla braci – Licytacje dla Nikodema i Jasia Sawickich Warto zajrzeć, wystawić coś ciekawego lub zalicytować coś dla siebie, by dorzucić swoje „trzy grosze” do ratowania zdrowia, życia i dzieciństwa tych dwóch cudownych chłopców. Niech rodzice już przestaną martwić się aż tak bardzo… O tym pisałam ostatnio: ZASTĘPY MAŁYCH ANIOŁKÓW ZASILIŁ LEOŚ. REDAKCJA SKŁADA JEGO NAJBLIŻSZYM NAJSZCZERSZE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA. ŚPIJ ANIOŁKU… O Braciach Nikodemie i Jasiu też już było: DWÓCH BRACI ZMAGA SIĘ Z „MROCZNYMI PASAŻERAMI”. CHOROBA NIESTETY WYBRAŁA SOBIE ICH OBYDWU, D… […]

%d bloggers like this: