fbpx

Pilna wiadomość. Wokoło leży coraz więcej maseczek bez ludzi! Czy maseczki ich znikają?

2
2 minutes, 9 seconds Read

Ciężko jest uwierzyć w to, jak trudno czasem jest sprostać wymaganiom powszechnie przyjętym w społeczeństwie. Choć dostosowanie się do obostrzeń związanych z ogłoszoną przez rząd pandemią koronawirusa wielu przyjęło spokojnie, do innych zasad, które obowiązują znacznie dłużej już jest im trudniej się stosować.

Warto natomiast podkreślić, że od kiedy nastały czasy, w których zmuszeni jesteśmy zakrywać usta i nos, coraz więcej pustych maseczek bez człowieka w środku leży wokół: w parkach, na skwerkach, w lesie, czy zwyczajnie na chodniku.

Niebezpieczne maseczki niewidki

YT

Wielu od razu wpadło w panikę, że maseczki są niebezpieczne, gdyż znikają ludzi, dlatego tyle tego leży wokół bezpańsko. Wdychanie własnego dwutlenku węgla nie należy do rzeczy korzystnych dla zdrowia, ale nie o tym ma być ten artykuł.

Od kiedy po raz pierwszy rząd nakazał noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, masowo znikają ich właściciele, a one same ścielą się gęsto porzucone gdzie popadnie. Jak się okazuje, niektóre z rękawiczek ochronnych mają podobne właściwości znikania ludzi, co zostało udowodnione i szeroko udokumentowane w internecie.

YT

To, co pozostaje na trawniku po zniknięciu człowieka, rozkłada się bardzo długo, jest potencjalnie skażone i nikt o zdrowych zmysłach nie podniesie tego po znikniętym człowieku od tak.

Zużyte maseczki i rękawiczki, jako materiał potencjalnie skażony wkładać należy do specjalnych czerwonych pojemników lub koszy opatrzonych czerwonym workiem i specjalnymi symbolami. Każdy, kto był u dentysty, czy kosmetologa widział coś takiego. Kto kiedykolwiek widział coś takiego w zasięgu ręki, w przestrzeni publicznej?

Czy powinniśmy być zaopatrzeni w tego typu pojemniki lub worki, które byłyby potem bezpiecznie odbierane przez powołane do tego służby?

Czy obostrzenia związane z nakazem zakrywania ust i nosa nie powinny być doprecyzowane o możliwość BEZPIECZNEJ utylizacji zużytych środków ochronnych będących potencjalnie skażonymi?

Czy osoby sprzątające to, co widać na zdjęciach nie powinny być ubrane w odpowiednie stroje ochronne?

Spójrz droga czytelniczko, drogi czytelniku, ile pozostaje pytań. Czy znasz  na nie odpowiedzi?

O tym pisałam ostatnio: SMA – RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI. CO TO JEST, JAKIE SĄ OBJAWY I METODY LECZENIA

Zerknij tutaj: PORAŻAJĄCA WIZJA ALOISA IRLMAIERA O TRZECH DNIACH CIEMNOŚCI. JEGO WIZJE SĄ NIEPOKOJĄCO TRAFNE

Powiązane posty

2 Comments

%d bloggers like this: