YT

Czy widziałeś kiedyś ducha? Rodzaje duchów i zjaw

Wielu z nas ma dziwne wrażenie związane z widzeniem cieni lub kształtów kątem oka, które znikały, gdy tylko odwracaliśmy się, by spojrzeć. Być może jesteś jedną z tych osób, które nie boją się takiego zjawiska paranormalnego, jednak czy kiedykolwiek zatrzymałeś się i zastanawiałeś, jakiego rodzaju zjawy spotkałeś?

Może, jak większość ludzi, nawet nie brałeś pod uwagę, że mogą istnieć różne rodzaje duchów. Faktem jest, że eksperci w tej dziedzinie stworzyli listę i definicje typów bytów nadprzyrodzonych, które istnieją i wiedza ta może się przydać…

Osobowość interaktywna

YT

Najczęściej zauważanym duchem jest zwykle osoba zmarła, ktoś, kogo znasz, członek rodziny lub nawet postać historyczna.

Te duchy mogą być przyjazne lub nie, ale często manifestują swoją obecność na różne sposoby. Mogą stać się widoczne; mogą mówić lub wydawać dźwięki, dotykać Cię, a nawet wydzielać zapach, taki jak perfumy lub dym cygar, itp., aby poinformować Cię, że są obok.

Badacze zjawisk paranormalnych twierdzą, że ten typ duchów zachowuje swoją dawną osobowość z czasów, gdy żył i potrafi odczuwać emocje.

Często odwiedzają Cię, aby Cię pocieszyć lub poinformować o czymś ważnym. Więc jeśli zdarzy ci się zobaczyć zagubioną ukochaną osobę, są szanse, że tam jest, ponieważ czuje, że chcesz lub potrzebujesz ją zobaczyć.

Ektoplazma lub ekto-mgła

YT

Widziałeś kiedyś mgłę, która wygląda, jakby wirowała? Jeśli tak, być może jesteś świadkiem tego, co badacze zjawisk paranormalnych uważają za ekto-mgłę lub upiorną mgłę. Ta oparowana chmura zwykle pojawia się kilka stóp nad ziemią i może poruszać się szybko lub po prostu stać niemal nieruchomo lubi krążyć.

Te tajemnicze byty zostały uchwycone na wielu filmach i na zdjęciach i mogą być białe, szare lub nawet czarne. Chociaż mogą po prostu pojawiać się od tak i równie szybko zniknąć zwlekają, a następnie szybko się oddalają, Wiele osób było tego świadkami na zewnątrz, na cmentarzach, polach bitew i miejscach historycznych.

Poltergeist

YT

Być może jedno z najpopularniejszych terminów, jakie większość z nas słyszała, jeśli chodzi o duchy. Słowo poltergeist w rzeczywistości oznacza „hałaśliwy duch” lub też złośliwy, ponieważ mówi się, że potrafi poruszać przedmiotami, rzucać nimi, hałasować i manipulować środowiskiem fizycznym.

Chociaż wielu z nas słyszało ten termin już wcześniej, poltergeist jest w zasadzie jedną z najrzadszych form nawiedzania, oraz bezdyskusyjnie najbardziej przerażającą.

Głośne pukanie, zabawy elektrycznością, trzaskanie drzwiami, a nawet pożary powstające bez powodu, wszystko to zostało przypisane temu rodzajowi duchowej złośliwości.

Innym przerażającym aspektem działania poltergeista jest to, że incydenty zwykle zaczynają się powoli i łagodnie, by nagle się nasilić.

I chociaż wiele razy aktywność poltergeistów jest nieszkodliwa i szybko się kończy wiadomo, że w rzeczywistości mogą stać się niebezpieczne. Niektórzy eksperci tłumaczą to jako skumulowaną formę energii, którą żywa osoba kontroluje nieświadomie.

Kule

YT

Kule są prawdopodobnie najczęściej fotografowanym rodzajem anomalii. Pojawiają się jako przezroczysta lub półprzezroczysta kula światła unosząca się nad ziemią.

Wielu łowców duchów jest zaskoczonych, widząc to zjsy na swoich zdjęciach i filmach.

Uważa się, że kule są duszą człowieka, a nawet zwierzęcia, które umarło i przemieszcza się z jednego miejsca do drugiego.

Okrągły kształt, jaki przybierają, ułatwia im podróżowanie i często jest pierwszą postacią, w jakiej się pojawiają, zanim staną się pełnoprawnym duchem.

Jeśli masz szczęście, aby uchwycić kulę na wideo lub zobaczysz na ekranie podglądu monitoringu zdziwisz się, jak szybko są w stanie się poruszać. Na zdjęciach są zwykle białe, ale mogą być również niebieskie.

Duchy lejkowATe

YT

Najczęściej spotykany w domach lub starych historycznych budynkach. Duch lejowy lub wir jest często kojarzony z zimnym miejscem, gdyż tam właśnie są spotykane najczęściej. Zwykle przybierają kształt wirującego podmuchu i większość ekspertów zajmujących się zjawiskami paranormalnymi uważa, że ​​jest to ukochana osoba powracająca z wizytą, a nawet były mieszkaniec domu.

Pojawiające się jako smużka światła lub wirująca spirala światła, często są uchwycone na zdjęciach lub na wideo.

O tym pisałam ostatnio: „BAJECZKA O LATANIU” – DLA RODZICÓW I DZIECI KU PRZESTRODZE [AUDIO]

Nie przegap: „ROZSYPANE POMARAŃCZE” – EDUKACYJNA BAJECZKA O TYM, ŻE „NIE KAŻDY DOROSŁY PRAWDĘ CI POWIE” [AUDIO]

Zerknij tutaj: Media obiegła tragiczna wiadomość. Rośnie liczba samobójstw wśród nastolatków

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.