fbpx
Pixabay

“Zakochana kropla deszczu” – bajeczka wyciszająca [AUDIO]

1
2 minutes, 42 seconds Read

Wyciszenie pozwala nam powrócić do “tu i teraz” w chwilach zamętu w emocjach. Każdy z nas, na wszystkich etapach rozwoju potrzebuje czasem chwili na emocjonalną regenerację. Można to nazwać “higieną duszy”…

Zakochana kropla deszczu

Była mała, lecz to, co czuła do wiatru było wielkim uczuciem. Od samego początku, gdy po raz pierwszy uniósł ją w swym powiewie, poczuła się jeszcze lżejsza, wolna i szczęśliwa. Ta podróż nie trwała długo, bo jak to zwykle bywa z kropelkami deszczu, gdy tak unosiła się w powietrzu, spadła na liść drzewa…

Liść był gładki i śliski, więc zakochana w wietrze kropla deszczu spłynęła po nim i spadła na źdźbło trawy bujnie rosnącej pod drzewem. Choć pragnęła utrzymać się jak najdłużej na zielonej roślince, z niej także spłynęła spadając na ziemię.

Tam, zmęczona tą fascynującą podróżą spotkała inne krople deszczu, które także podróżowały dzięki sile podmuchu wiatru. Gdy zaczęła z nimi rozmawiać o przygodach, jakie właśnie przeżyła spostrzegła, że zaczyna wsiąkać w ziemię, na którą spadła ze źdźbła trawy. Nie bała się, bo pamiętała, że kiedyś już tam była i jakimś cudownym sposobem znowu znalazła się w powietrzu unoszona przez ukochany wiatr.

Cicho, spokojnie i bez lęku, pozwoliła ziemi się przytulić. Powoli, z ufnością wsiąkała głębiej i głębiej, aż rozpłynęła się wśród ziaren, korzeni i stworzeń, które tam mieszkały. Jej koleżanki zrobiły to samo.

Nagle, wszystkie krople deszczu, które przytuliła w sobie ziemia, usłyszały cichutki głos zielonej trawy… Dziękuję wam kropelki… Podarowałyście mi ulgę w ten ciepły, słoneczny dzień… Wszystkie uśmiechnęły się sennie i zmęczone podróżą z chmurki aż do ziemi, usnęły… Wiatr nadal szumiał, cicho kołysząc liśćmi drzew, porywał do krótkiego tańca kolejne zakochane w nim kropelki deszczu.

Cichutko i lekko spadały, to na listki, to na ławki w parku, ludziom na parasole bębniąc miarowo o ich powierzchnię… Gdy zza chmur wyjrzało słońce, jego promyki widząc śliczne wodne perełki, zakochały się w nich i chcąc je przytulić, stworzyły na niebie piękną tęczę, na której końcu jesteś TY… Czujesz ciepło, bezpieczeństwo i spokój. Tam, gdzie jesteś, nie ma smutków, strachu i przykrości. Otula Cię przyjemny, miły i spokojny sen…

autor: Agata Bojczuk

Posłuchaj tego: PEDAGOGICZNIE. AUTORSKA WYCISZAJĄCA BAJECZKA, PO KTÓREJ SAMI POCZUJECIE WEWNĘTRZNY SPOKÓJ [AUDIO]

Nie przegap:  „BAJECZKA O LATANIU” – DLA RODZICÓW I DZIECI KU PRZESTRODZE [AUDIO]

Zerknij też tutaj: „ROZSYPANE POMARAŃCZE” – EDUKACYJNA BAJECZKA O TYM, ŻE „NIE KAŻDY DOROSŁY PRAWDĘ CI POWIE” [AUDIO]

Warto przeczytać: LISTY OD CZYTELNIKÓW. „MOJA DOROSŁA CÓRKA PRZESTAŁA MNIE ODWIEDZAĆ. MÓWI, ŻE JEST ZAJĘTA, ALE JA CZUJĘ, ŻE STAŁO SIĘ COŚ ZŁEGO”

Powiązane posty

%d bloggers like this: