Facebook/Postawmy Darka na nogi

Gdy po długiej walce z chorobą amputowano mu nogę, nie spodziewał się, że to dopiero początek cierpień. Czy jest dla niego ratunek?

Każdy, kto przeszedł amputację kończyny wie, ile trzeba się wycierpieć, aby móc zacząć żyć z jej brakiem. Czasem udaje się dobrać i opłacić odpowiednią protezę, jednak gdy doskwiera ból odbierający możliwość funkcjonowania w społeczeństwie, życie staje się nie do zniesienia…

Po ośmiu operacjach, które pomagały Dariuszowi Kotwicy tylko na moment, za każdym razem dawało nadzieję na poprawę. Ten dzielny bohater pragnie wrócić do pracy, w której pomaga ofiarom przemocy, samotnym matkom, czy dzieciom z autyzmem, nie zapominając o zwierzętach, które pozostają bez domu.

Charytatywne eventy, które organizuje z Małgosią są dla wielu ludzi na wagę złota. Brak nogi nie jest dla Dariusza przeszkodą, a fakt zginania protezy w kolanie, a element umożliwiający to, jest piekielnie drogi. Ból po amputacji nie pozwala mężczyźnie cieszyć się codziennością i pracą, jednak można mu nieco odebrać cierpienia, ale to niestety kosztuje…

Na naszą skrzynkę przyszła prośba o opisanie tej sprawy i choć pandemiczne trudności rzucają kłody pod nogi, redakcja w końcu spełnia prośbę. Oto fragment opisu ze strony siepomaga.pl ze zbiórką dla Dariusza Kotwicy…

Maj 2020 rok, Darek trafił znowu do szpitala. Następna operacja, następna nadzieja… W nocy sepsa, natychmiastowa operacja i podjęcie decyzji o amputacji. 

Boże, jak Małgosia sobie z tym poradzi, jak zagra z synem w piłkę, poprowadzi samochód, pomoże innym…

Przecież nie możemy się poddać! Pomimo że świat przewrócił się do góry nogami, dawne życie musi wrócić.

Droga do sprawności jest jednak niezwykle długa i wyboista. Rehabilitacja, proteza, codzienne pokonywanie barier…

Darek mieszka na drugim piętrze. Aby wejść na nie bez większego bólu, proteza powinna zginać się w kolanie i właśnie ten element, jakim jest staw kolanowy, to najdroższa część protezy.

Darek jak każdy człowiek urodził się po to, aby normalnie żyć. Los chciał inaczej. Serce mi pęka, gdy patrzę na niego, wiem, że rozmyśla o poprzednim życiu, nie mniej nie poddaje się!

W strugach potu dzielnie ćwiczy z rehabilitantem. Kikut musi być dobrze przygotowany. Czekamy na dzień, w którym Darek porzuci wózek i podejdzie do mnie na dwóch nogach.

Prosimy o pomoc w zakupieniu protezy, dzięki której razem będziemy mogli wrócić do normalności, aby z pasją kontynuować działalność dobroczynną. 

Darek i Małgosia Kotwica

Na Facebooku powstała grupa Licytacje dla Dariusza Kotwicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach lub do wystawienia na licytację czegoś, co może okazać się komuś bardzo potrzebne,

Jest tam też strona Mu poświęcona: Postawmy Darka na nogi
Tam można dowiedzieć się więcej o akcji, oraz o samym Darku.

Facebook/Małgorzata Maria Kotwica

Redakcja DoSedna.Info dołącza się do prośby o pomoc BOHATEROM!

O tym pisałam ostatnio: PORAŻAJĄCA WIZJA ALOISA IRLMAIERA O TRZECH DNIACH CIEMNOŚCI. JEGO WIZJE SĄ NIEPOKOJĄCO TRAFNE

Nie przegap: CZTERY ISTOTNE KOMPETENCJE POTRZEBNE DO OWOCNEGO SAMOROZWOJU. CZYM JEST DZISIAJ ZASADA „4K”

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.