fbpx

Ruszyła kolejna już zbiórka na rzecz Nikodema i Jasia – dzielnych braci, którzy walczą z chorobą o każdy dzień. Rodzice wciąż liczą na nasze wsparcie

1
3 minutes, 42 seconds Read

Wyobraź sobie, że nie potrafisz niczego bezpiecznie przełknąć, nie znasz smaku wielu pyszności, bo próba zjedzenia lub wypicia tego grozi zadławieniem się….

Wyobraź sobie świat, w którym niewielu ludzi tak naprawdę Cię rozumie i nie patrzy na Ciebie z dziwnym zaciekawieniem… Wstajesz rano z bólem, kładziesz się z nim spać, a smaku posiłków nie czujesz, bo karmiony jesteś przez rurkę z takiej dziwnej strzykawki… Twoi rodzice są smutni, choć doskonale wiesz, że bardzo cię kochają…

W końcu, wyobraź sobie, że ciągle żyjesz w strachu o swoje dzieci, które potrzebują stałej opieki, drogich leków i rehabilitacji, by choroby nie odebrały Ci ich na zawsze. Od lat nie sypiasz spokojnie, podobnie, jak Twoja druga połówka, która cierpi podobne katusze…

Codzienność tej rodziny, choć pełna miłości, jest bardzo kosztowna

Tak wygląda codzienność rodziny, która potrzebuje stałej pomocy, by móc pozostać w komplecie jak najdłużej.

Archiwum prywatne

11-letni Nikodem i 5-letni Jaś, to bracia, których dopadł “mroczny pasażer…” Nikodem cierpi na zespół Aspergera i rozszczep podniebienia, Jasiowi siły odbiera niewydolność podniebienno-gardłowa, neofobia żywieniowa, refluks przełyku. Do tego doszły ostatnio problemy jelitowe, o których wspomniała mama chłopców, pani Judyta.

Archiwum prywatne

Na stronie siepomaga.pl pojawiła się kolejna już zbiórka na rzecz Nikodema i Jasia Sawickich. Ich zatroskana mama znalazła chwilę między podawaniem leków, a karmieniem Jasia, by krótko opowiedzieć, z czym zmagają się każdego dnia.

U Jasia młodszego synka okazało się że oprócz problemu z niewydolnością podniebienno gardłową…ma problemy z jelitami i organizm nie toleruje większosci produktów (…)

Synek chce jeść, a nie może, bo jak coś organizm odrzuca, pojawia się ból brzucha, biegunka potem krew i stopniowe wyniszczanie.

Powiązane posty

Comments

%d bloggers like this: