fbpx
Za wschodnią granicą
źródło: Trans.INFO

Pandemia za wschodnią granicą. Czy ludzie w Rosji są odporni na koronawirusa?

1
3 minutes, 2 seconds Read

Fascynujące doniesienia zza wschodniej granicy rozprzestrzeniają się bardziej, niż koronawirus w mainstreamowych mediach. Coraz więcej internautów wrzuca posty w mediach społecznościowych, z których wynika, że mieszkańcy krajów niepodlegających wpływom Brukseli są bardziej odporni na zakażenie koronawirusem, niż cała Europa.

Europejczycy mogą jedynie pozazdrościć mieszkańcom Rosji odporności, gdyż mimo braku lockdownu i surowych restrykcji, nie słychać w tamtejszych mediach dramatycznych doniesień o zwiększającej się ilości zakażeń koronawirusem i licznych zgonach nim spowodowanych.

Co będzie z tą chorowitą Europą?

Nie ulega wątpliwości, że reżimowa Rosja w mniemaniu wielu Europejczyków powinna być uciśniona i uginać się pod ciężarem pandemicznych restrykcji. Nic bardziej mylnego, co udowadniają relacje z ulic rosyjskich miast w dobie pandemii…

Podczas gdy w Europie trwają na ulicach miast zamieszki przeciwko restrykcjom, lockdownowi, przymuszaniu do noszenia maseczek i do szczepień, na ulicach rosyjskich miast każdy ma wybór, czy chce nosić maseczkę, czy nie, a w rosyjskich mediach nie uświadczymy nachalnych kampanii zachęcających do szczepień, straszących kolejnymi falami zachorowań i rosnącą ilością zgonów spowodowanych koronawirusem.

Jak wiemy, piosenkarz Ivan Komarenko udał się do swojej mamy mieszkającej w Rosji, by wesprzeć ją po ciężko przebytym covid-19. Doznał szoku stawiając stopy na rosyjskiej ziemi, gdyż tam nie istnieje coś takiego, jak coraz surowsze restrykcje i narzucone zasady sanitarne, a w maseczkach chodzą jedynie ci, którzy czują taką potrzebę.

Zapytałam go, z czego to wynika jego zdaniem, że będąc w Rosji czuje się, jakby wcale nie było pandemii… Odpowiedź artysty daje dużo do myślenia…

Żyję normalnym życiem. Chodzę na siłownię. Chodzę do kawiarni z rodziną lub sam. Obok mnie jest szkoła, dzieci codziennie chodzą do szkoły. Tu nie ma terroru maseczkowego. Na zewnątrz ludzie bez maseczek, poza starszymi. W sklepach trochę wiecej w maseczkach ale nadal jest to sprawa indywidualna. Nie ma terroru ze strony ochroniarzy ani starszych osób.

To Polityka rządu. Nie ma chamskiej propagandy. Nie ma reklamy szczepionki w tv. Ludzie nie są spanikowani. Też są napisy w miejscach publicznych, że trzeba zakładać maseczkę i trzymać dystans ale ludzie nie są spanikowani. Szczepionka w głównych wiadomościach jest zalecana bez nachalnego wciskania.

Zapytałam Ivana, czy w związku z tym, jak wygląda sprawa w Rosji, nadal chce być Polakiem i zamierza zostać w Polsce. Wokalista swoją odpowiedzią nie pozostawił wątpliwości kim jest i gdzie chce mieszkać.

mieszkam w Polsce 30 lat. Nawet nie mam obywatelstwa rosyjskiego. Przecież ja mam mieszkanie, pracę, przyjaciół, fanów. Jak ja mogę to zostawić? Prędzej wyrzucę z Polski zdradziecki rząd, niż sam się wyprowadzę.

Artysta zapowiedział, że na dniach przeprowadzi wywiad między innymi ze swoją mamą i siostrą, które na stałe mieszkają w Rosji. Zada pytania, które z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób wpływy Brukseli kontrolują Europę i rządy europejskich krajów i jak wygląda obecne życie w państwie, którego wpływy Brukseli nie dosięgają…

Co o tym sądzicie? Swoim zdaniem podzielcie się w komentarzach!

Ivan Komarenko publikuje relację na żywo ze swojego spaceru po Moskwie. Szokujące nagranie natychmiast obiegło Internet

Polacy od roku protestują na ulicach miast w całym kraju. Ivan Komarenko publikuje relację z warszawskiego Marszu o Wolność

Jest cokolwiek, czego w sobie nie lubisz? Przeczytaj! Toksyczna rodzina. Jak ją rozpoznać i jak sobie z nią poradzić

 

 

Powiązane posty

%d bloggers like this: