fbpx
siepomaga.pl
Jakub Kąsek/archiwum prywatne

Kuba nie ma łatwego życia. Jednak w swoich zmaganiach potrzebuje pomocy, bo ma jedynie cztery lata

2
2 minutes, 3 seconds Read

Gdy Kuba był jeszcze w brzuszku mamy, lekarze podejrzewali, że przyjdzie na świat z wadą mózgu. Konsultacje jednak przyniosły zapewnienie, że chłopczyk urodzi się zdrowy, a wada mózgu nie będzie wpływać na rozwój i funkcjonowanie Kuby.

Niestety USG głowy wykonane po urodzeniu się Kubusia wykazało u niego wadę rozwojową ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Jednak to nie był koniec złych wiadomości…

Kolejne diagnozy dołożyły Kubie i jego rodzicom kłopotów

Okazało się bowiem, że chłopczyka męczy też poważna wada genetyczna oczu, przez którą brakuje w nich tęczówki. To niesie ze sobą spore niedowidzenie.

siepomaga.pl
Jakub Kąsek/archiwum prywatne

Kubuś jednak każdego dnia bardzo się stara i wkłada maksimum wysiłku w rehabilitację, podejmuje kolejne wyzwania mimo wielkich trudności, jakich przysparza mu jego maleńkie ciałko. Dzielnie współpracuje z psychologiem, pedagogiem, logopedą, oraz fizjoterapeutą.

siepomaga.pl
Jakub Kąsek/archiwum prywatne

Choć ma zajęcia rehabilitacyjne w przedszkolu, to właśnie w domu, wśród najbliższych czuje się bezpieczniej, co ułatwia mu pracę i zachęca do werbalnej komunikacji.

Niestety potrzebne są w przypadku tego dzielnego chłopca codzienne ćwiczenia rehabilitacyjne, ze względu na obniżone napięcie mięśniowe i wadę postawy.

siepomaga.pl
Jakub Kąsek/archiwum prywatne

Uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych również przynosi zauważalne efekty w rozwoju Kubusia. To wszystko niestety dużo kosztuje… Informacje na temat Kubusia i jego codziennych zmagań opisane są obszernie na stronie siepomaga.pl/jakub-kasek.

Od urodzenia synek jest pod opieką szeregu specjalistów. Naszą codzienność wypełniają wizyty u specjalistów, rehabilitacje, a oszczędności wydajemy na leczenie na bieżąco. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o pomoc. 

Twój gest może zapewnić Kubusiowi spokojną przyszłość!

siepomaga.pl
Jakub Kąsek/archiwum prywatne

Redakcja DoSedna.Info zachęca do udostępniania historii Kubusia, oraz do wsparcia finansowego, aby w przyszłości mógł być kim tylko zechce…

Znana TikTokerka opublikowała film. To, co powiedziała postawiło na nogi tysiące internautów

Gdy usłyszeli diagnozę, z przerażeniem zdali sobie sprawę, że na ich synu ciąży wyrok. Niedługo potem dosięgnął ich kolejny cios

Powiązane posty

2 Comments

%d bloggers like this: