fbpx
Mateusz Pawłowski

Niewidomy programista tworzy za darmo strony internetowe. Tak pomaga firmom w trudnych czasach pandemii

6
2 minutes, 3 seconds Read

Na naszą skrzynkę dotarł mail od pana Mateusza Pawłowskiego, który swą pasję przekuł w czyste dobro, którym wspiera małe firmy, fundacje, czy osoby prywatne w trudnych czasach pandemicznych. Ten pracowity młody człowiek pragnie dotrzeć ze swoim projektem do jak największej liczby odbiorców, którzy być może skorzystają z jego pomocy.

Tworząc nieodpłatnie strony internetowe, pomaga przedsiębiorcom utrzymać się na finansowej powierzchni, dzięki czemu w dość konkretny sposób wspiera krajową gospodarkę. Projekt skierowany jest do firm, fundacji lub stowarzyszeń, które nie posiadają strony internetowej, która w dzisiejszych czasach często stanowi swoiste “BYĆ, ALBO NIE BYĆ” dla wielu przedsiębiorców w czasach covidowych.

Niewidomy chorzowianin tworzy z pasją

źródło: Facebook/ENET- Darmowa strona internetowa dla Twojej działalności

Ten niesamowity projekt zrodził się w głowie pana Mateusza w czasie wielkiego kryzysu, w którym wiele małych firm i instytucji popadło w kłopoty finansowe z powodu wprowadzenia w kraju stanu epidemicznego. Tworzenie stron internetowych całkowicie za darmo, stało się dla tego bohatera metodą pomocy przedsiębiorcom, by mogli pokazać, co mają w swojej ofercie.

Radio SUDETY24 przeprowadziło z panem Mateuszem bardzo interesujący wywiad, z którego wynika, że poza projektem ENET, Ten młody chorzowianin zaangażowany jest w działalność charytatywną związaną z prowadzeniem darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży, przybliżającym im meandry funkcjonowania w społeczeństwie osób niewidomych, a zawodowo zajmuje się masażem.

Choć tworzeniem stron WWW para się już od dawna, jego pasja i zaangażowanie nie słabną, dzięki czemu wielu ludzi może zaprezentować swoje działalności w sieci. Jak przyznał w radiowym wywiadzie, to satysfakcja z pomagania innym dodaje mu skrzydeł w dalszych działaniach…

Satysfakcja z pomagania pcha mnie do przodu. W obecnych czasach wiele firm nie jest w stanie finansowo pozwolić sobie na reklamę w sieci. Mam nadzieję, że moja pomoc wesprze przedsiębiorców, a zaoszczędzone pieniądze będą mogli przeznaczyć na pracowników lub potrzebniejsze działania. (…)

Oto przykład pracy pana Mateusza: Kompleksowe sprzątanie w Żyrardowie | Clean Tom

Kuba nie ma łatwego życia. Jednak w swoich zmaganiach potrzebuje pomocy, bo ma jedynie cztery lata

Dramatyczny apel 25-latka, którego życie nagle zmieniło się w koszmar. „Nie mam nic w zamian – jedynie obietnicę”

Powiązane posty

6 Comments

%d bloggers like this: