Mężczyzna demaskuje firmy kosmetyczne, które dodają do swych produktów szkodliwe substancje. Ekskluzywny wywiad z Kacprem Linczewskim

Mężczyzna demaskuje firmy kosmetyczne, które dodają do swych produktów szkodliwe substancje. Ekskluzywny wywiad z Kacprem Linczewskim

12 kwietnia 2021 14 przez Agata Bojczuk

Ten miłośnik tematyki kosmetycznej od dziecka wiedział, że to właśnie tym będzie się zajmował, gdy będzie duży. Swoją przygodę z branżą beauty zaczął od fryzjerstwa, jednak przerwał, gdyż nie czuł w tym tego FLOW… Odnalazł je w świecie kosmetyków, w których skład wgryza się niczym wegetarianin w bezbronną marchewkę – z pasją, pełną świadomością i „do końca”.

Kosmetolog Kacper Linczewski nie tylko demaskuje niebezpieczne składy nieuczciwych firm kosmetycznych. Prowadząc bardzo pouczający kanał na YouTube „Okiem Kosmetologa”, przechadza się po znanych sieciach drogerii i na bieżąco komentuje składy dostępnych tam produktów. Z całą stanowczością odradza używanie kosmetyków, których firmy podczas procesu produkcyjnego korzystają z brutalnych eksperymentów na zwierzętach… Poleca natomiast produkty, do których składu nie ma żadnych zarzutów.

Jest wrażliwym człowiekiem i troszczy się o los słabszych istot, co widać po contencie publikowanym przez niego na YouTube.

ARVE Error: need id and provider
YouTube/Okiem Kosmetologa

Przeprowadziłam wywiad z jednym z najuczciwszych kosmetologów dzielących się swoją wiedzą z internautami na platformie YouTube…

„Okiem Kosmetologa”

Kosmetyki

YouTube/Okiem Kosmetologa

Witaj Kacprze na łamach DoSedna.Info. Jako kosmetyczka z zawodu, postanowiłam przeprowadzić z Tobą wywiad, gdyż całą sobą popieram uświadamianie konsumentów, z czym mają do czynienia w produktach kosmetycznych.
Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, wpływu hormonów , czy czynników zewnętrznych na skórę, budowy skóry, czy pielęgnacji skóry i jej przydatków. Nieocenione informacje publikowane przez Ciebie na kanale YouTube „Okiem Kosmetologa” często szokują, ale sprawiają, że konsument wie, na co zwrócić uwagę podczas kupowania produktów kosmetycznych.

Co Cię skłoniło do tego, by zająć się kosmetologią?

Zainteresowanie kosmetykami od dziecka. Od małych lat bawiłem się w domu kosmetykami, a uczęszczając z mama na zakupy wybierałem kosmetyki do domu, mamo takie mydło, taki szampon. Przez cały okres swojego dotychczasowego życia miałem kontakt z kosmetykami, żadne inne hobby mnie nie rajcowało. Tylko kosmetyki, aż po skończeniu gimnazjum matematyczno-informatycznego, postanowiłem iść do szkoły fryzjerskiej, którą na drugim roku przerwałem, poczułem, że fryzjerstwo nie jest dla mnie, a zajmowanie się pielęgnacją skóry, szeroko pojętą.

Czy zdobyta podczas studiów wiedza zmieniła Twoje patrzenie na współczesny świat producentów kosmetycznych? Jaki zakres wiedzy już posiadałeś rozpoczynając naukę?

Skończyłem szkołę kosmetyczną w trybie wieczorowym, jak już ją rozpocząłem, tematem kosmetyków i pielęgnacji byłem podniecony, i bardzo mnie ciągnęło aby poszerzyć swoją wiedzę i działać w tym kierunku, po ukończeniu szkoły, zrobiłem ponad 30 kursów, poszerzających swoją wiedzę i w dalszym ciągu ją poszerzam. W końcu ta droga czyli kosmetyki jest tym czym naprawdę chciałem się zająć w swoim życiu. W środowisku jest opinia, że ludzie po szkole mają mniejszą wiedzę od studentów, nigdy się z tym nie zgodzę, jeżeli ktoś jest po samej szkole i nie chce poszerzać dalej swojej wiedzy, to może i tak jest, ale osoby które ciągle się dokształcają, poszerzają swoją wiedzę i nie siedzą w miejscu, wcale nie są gorsi od studentów kosmetologii.

Z Twoich filmów wynika, że stworzyłeś własną firmę kosmetyczną. Co jest Twoim mottem podczas tworzenia receptur?

Proces tworzenia mojej marki kosmetycznej dobiega już końca, zdradzę, że na start będą 3 produkty do pielęgnacji, a z czasem asortyment zostanie powiększony, pracujemy już nad kolejnymi produktami i recepturami w porozumieniu z najlepszymi technologami w Polsce. Premiera mojej marki nastąpi w kwietniu 2021.

Jak Twoje otoczenie reaguje na fakt, że tak mocno wgryzłeś się w tematykę kosmetyków i ich składów chemicznych?

Różnie, na początku było pewnej części osób to zupełnie obojętne, a druga część bardzo mi kibicowała. Do momentu, kiedy rozpocząłem swoją działalność internetową na Youtube. Wtedy przekonałem się jaką wartością jest prawdziwa przyjaźń, i kilka kontaktów zostało urwanych. W przyjaźni stawiam na jakość, a nie ilość przyjaciół, Obecnie każdy wie o mojej działalności w sieci wśród mojej rodziny, znajomych, ludzi których znam z widzenia. Wiedzą, że robię to co kocham.

Co sądzisz o ograniczonym w polskich drogeriach dostępie do kosmetyków, jak antyperspiranty – wolnych od aluminium? Z czego to wynika?

Rynek kosmetyczny idzie zaskakująco szybko w dobrym kierunku, większość producentów produkuje coraz to nowsze dezodoranty, bądź antyperspiranty bez aluminium, szanuję jedynie firmy, które nie testują swoich produktów na bezbronnych zwierzętach. Niestety nadal procentowo wygląda to fatalnie, gdyż w większości nadal króluje aluminium, ale myślę, że przełom będzie postępować wszystko w rękach producentów.

Kacper Linczewski

Kacper Linczewski

Zawsze mnie fascynował ponadczasowy krem NIVEA w aluminiowych opakowaniach, który od zawsze stosowały nasze babcie. Czy poza natłuszczeniem, posiada on Twoim zdaniem jakiekolwiek zalety pielęgnacyjne?

NIE, tylko i wyłącznie natłuszcza, dzięki zawartości parafiny, nie nawilża, pod warstwą kremu, skóra nadal jest wysuszona, brakuje jej wilgoci, nawodnienia, dodatkowo ten koncern testuje produkty na zwierzętach co skreśla kompletnie z pozytywnej oceny tej marki.

Od razu widać, że kochasz to, co robisz. Kim chciałeś zostać, jako mały chłopiec?

Od małego mówiłem, że będę KOSMETYKIEM 🙂 – wiadomo, jako dziecko ma się zdecydowanie mniej rozbudowaną wyobraźnię, ale jak widać zaowocowało to w dalszych latach mojego życia.

Jaką dostrzegasz przyszłość dla firm kosmetycznych wykorzystujących zwierzęta do brutalnych eksperymentów? Czy uświadamianie konsumentów o testach na zwierzętach zmienia Twoim zdaniem ich pragnienie bycia pięknym i młodym?

Kacper Linczewski

Kacper Linczewski

Nie dostrzegam żadnej przyszłości, osoby, które nie ingerują w szczegóły o firmie, bądź jest im obojętny los zwierząt nadal będą korzystać z produktów takich koncernów, ale zauważam, że moi widzowie, czy to nowi, czy to starsi, zdecydowanie zyskali tę świadomość i rezygnują z zakupu kosmetyków z koncernu który testuje na zwierzętach.

Czy zdecydowałbyś się na nagranie filmu stricte o metodach testowania na zwierzętach stosowanych przez firmy kosmetyczne, czy jest to Twoim zdaniem zbyt drastyczny temat?

Gdyby mi zależało na liczbie wyświetleń, to byłoby mi wszystko jedno i z pewnością bym nagrał, wiem, że również taki odcinek mógłby zostać odebrany jako film pouczający, lecz nie jest to na moje nerwy, zbyt emocjonalnie podchodzę do tego, co wyrządza się zwierzętom , aby w większości przypadków stworzyć kosmetyk bezwartościowy, którego zadaniem jest tylko efekt od „mycia do mycia”.

ARVE Error: need id and provider
YouTube/Okiem Kosmetologa

Co chciałbyś przekazać czytelniczkom i czytelnikom DoSedna.Info?

Zwracajcie uwagę na składy kosmetyków, zwracajcie uwagę na jakie produkty przeznaczacie ciężko zarabiane pieniądze, ponieważ w świadomej pielęgnacji nie kierujemy się estetyką opakowania, bądź genialnym opisem stworzonym przez producenta, kierujemy się czystością składu, który ma znaczenie do długoterminowego oddziaływania na naszą skórę. Kupujmy kosmetyki świadomie.

Bardzo Ci dziękuję za rozmowę, która w szczególny sposób ukazuje bezwzględną konieczność świadomego wyboru produktów, które albo będą nam służyć, albo nieuchronnie zaszkodzą.
Redakcja DoSedna.Info życzy Ci zdrowia i sił do kontynuowania tego bardzo ważnego dzieła, jakim jest prawdziwa edukacja prozdrowotna, która jest w dzisiejszym świecie mocno zaburzona…

Dziękuję za wywiad, bardzo miło mi było go Państwu udzielić, niestety edukacja prozdrowotna jest traktowana w dzisiejszej dobie, jako teoria spiskowa, jako szerzenie nieprawdziwych informacji, po to aby w dalszym ciągu napędzać pieniądze na kapitały koncernów farmaceutycznych bądź kosmetycznych.

Okiem Kosmetologa

źródło: Kacper Linczewski

Życzymy temu miłośnikowi kokosa dalszych sukcesów i zdrowia, aby mógł się cieszyć wynikami swej pasjonującej, ale ciężkiej pracy!

Kacper Linczewski

Kacper Linczewski

Co sądzicie o działalności tego eksperta od pielęgnacji? Czy będziecie chcieli poznać produkty jego własnej marki?

Hejt rozłożony na czynniki pierwsze przez celebrytkę i jej męża. Któremu tabloidowi oberwało się najbardziej

Niewidomy programista tworzy za darmo strony internetowe. Tak pomaga firmom w trudnych czasach pandemii