fbpx
ostra białaczka limfoblastyczna typu B
źródło: YouTube/Dawid Kobiałka

Mężczyzna ogolił głowę, by poprawić samopoczucie śmiertelnie chorej 5-latce. Akcja #rakwżyciuchallange ruszyła. O co w niej chodzi

3
4 minutes, 2 seconds Read

Każdy, kto przechodził przez traumę straty dziecka wie to, czego inni mogą się jedynie domyślać w swej prawdziwej empatii. Pustka, która powstaje w życiu rodziców jest równie uporczywa, co ciągły sygnał maszyny podtrzymującej życie… Gdy nagle kończy się ta wielka obecność tak małej istotki, zapada w życiu rodziców cisza tak głęboka, że sprawia fizyczny ból, a w uszach dudni każde uderzenie strzępków serca… 

Więc gdy jest choćby cień szansy na to, by komuś tego wszystkiego oszczędzić, nie można zwlekać, bo zagrożenia życia dziecka i jego cierpienia nie można tak po prostu “przewinąć dalej” tylko dlatego, że podobnych spraw są na świecie miliony…

Wiedzą o tym niezwykli i kreatywni użytkownicy TikToka, Edyta Janzer, o której wspominaliśmy w innym artykule i Dawid Kobiałka.

#rakwżyciuchallenge
źródło: TikTok/dinyyah

Ogłosili oni na platformie informację o potrzebie Amelki i jej rodziców, oraz wyjaśnili, na czym polega wyzwanie stworzone przez Dawida, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w akcji.

Podczas prowadzonej 18 kwietnia bieżącego roku tiktokowej transmisji na żywo, Edyta i Dawid informowali o Amelce i #rakwżyciuchallenge, co pozwoliło wielu widzom dowiedzieć się o akcji, poznać historię Amelki, “podać dalej” i wesprzeć zbiórkę na ratowanie życia.

Ruszyła akcja #rakwżyciuchallenge wspierająca zbiórkę na ratowanie życia 5-letniej Amelki cierpiącej na białaczkę

Wiadomość o tym, że w organizmie dziewczynki rozgościł się niechciany, mroczny i śmiertelnie niebezpieczny “pasażer”, była dla jej rodziców tak ogromnym ciosem, że trudno było im uwierzyć w tą druzgocącą diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

Energiczna i radosna zwykle dziewczynka, z dnia na dzień zaczęła być ospała i sygnalizowała dolegliwości bólowe, które pojawiały się i nasilały bez widocznej przyczyny.

Pojawiające się na ciele Amelki siniaki tylko potwierdziły jej rodziców w tym, że dzieje się coś poważnego. Choć pani Justyna miała świadomość, że ruchliwa córka nieraz nabiła sobie siniaka podczas dziecięcych harców, jednak ich umiejscowienie było dziwne i zaskakujące…bo w jaki sposób nabić sobie siniaka na stopie?

ARVE Error: need id and provider
YouTube/Dawid Kobiałka

Pomysłodawcą i koordynatorem #rakwżyciuchallenge jest prowadzący na youtubowym kanale program “Raz w życiu”, Dawid Kobiałka. Gdy usłyszał deklarację taty Amelki, że na pewno ogoli z nią głowę, wpadł na genialny pomysł, który spotkał się z wszelką aprobatą. Tato Rafał całym sercem zaangażował się w #rakwżyciuchallenge i wsparł w ten sposób swoją córeczkę w zaakceptowaniu swojego nowego wizerunku.

Dawid przeprowadził kilka emocjonujących rozmów z rodzicami 5-latki, podczas których poznał osobiście także uroczą i wciąż radosną Amelkę, oraz historię jej dzielnych zmagań z chorobą…

ARVE Error: need id and provider
YouTube/Dawid Kobiałka

Chęć pomocy w nagłośnieniu sprawy tej Małej Wojowniczki za pośrednictwem platform internetowych, zaprowadziła Dawida Kobiałkę przed słodkie i uśmiechnięte oblicze śmiertelnie chorego dziecka.

Pomysł na #rakwżyciuchallenge okazał się strzałem w dziesiątkę, gdy mała dziewczynka z ogoloną głową nazywając go wujkiem oznajmiła, że chciałaby, aby miał taką samą fryzurę, jak ona.

Była radosna i zdawała się pogodzić z utratą włosów. Jej skutki mogły jednak obniżyć w dziecku poczucie własnej wartości… W końcu zgolono do zera jej piękną burzę loczków!

Dawid Kobiałka podjął odważną decyzję i w prosty sposób pokazał Amelce, że jej obecna “fryzura” nie czyni jej kimś dziwnym i nie ma ona znaczenia, a zgolone włoski w końcu odrosną.

ostra białaczka limfoblastyczna typu B
źródło: YouTube/Dawid Kobiałka

Jak sam przyznał, skoro Amelka zapoczątkowała wyzwanie, które odważnie przyjął, należało to kontynuować, a nominowane do zgolenia głowy osoby, zachęcane są do wpłaty dowolnej kwoty na rzecz ratowania życia Amelki. Czas leczenia dziecka stał się dla rodziców ogromnym wyzwaniem pod względem logistycznym i finansowym.

Gdy w myśl powiedzenia “wszystkie ręce na pokład” każdy z nas zaangażuje się w tą i jej podobne akcje charytatywne, z pewnością uradowanych zostanie wiele serc i podarowanych nowych szans…

Zobacz też:

Dramatyczny apel 25-latka, którego życie nagle zmieniło się w koszmar. „Nie mam nic w zamian – jedynie obietnicę”

Jest cokolwiek, czego w sobie nie lubisz? Przeczytaj! Toksyczna rodzina. Jak ją rozpoznać i jak sobie z nią poradzić

„Zakochana kropla deszczu” – bajeczka wyciszająca [AUDIO]

Powiązane posty

3 Comments

%d bloggers like this: