Wiadomości

Mroczna strona youtuberki i jej wiernych fanek. „Chcę, żeby przyszedł taki dzień, że Kacper powiesi sobie sznur na głowę i się powiesi”

Alicja N., prowadząca na platformie YouTube kanał „W Krainie Składów”, wciąż nie potrafi pogodzić się z tym, że jej niezgodne z prawem działania, nie powstrzymały Kacpra Linczewskiego przed tworzeniem kolejnych filmów na swoim kanale „Okiem Kosmetologa”. Burza, jaka się rozpętała po publikacji serii artykułów na temat jego działalności i szykan, z jakimi się spotyka ze strony Alicji N. i jej fanek, niestety przybiera na sile…

Informatorzy redakcji DoSedna.Info nie śpią. Wciąż napływają nowe informacje dotyczące tego, co youtuberka zaplanowała, by zniszczyć reputację swojego konkurenta Kacpra Linczewskiego. Najbardziej przerażające jest to, że wciągnęła w to mnóstwo osób nieświadomych konsekwencji prawnych, jakie grożą za prześladowanie na taką skalę…

„Koleś nie wytrzyma psychicznie. Albo się powiesi, albo wyląduje w zamkniętym ośrodku dla czubków”

Działalność youtubera Kacpra Linczewskiego na kanale „Okiem Kosmetologa” w dużej mierze wpływa na świadomość konsumencką wielu osób kupujących kosmetyki. Na swoim kanale, kosmetolog analizuje składy produktów kosmetycznych, głównie służących do pielęgnacji twarzy, ale nie tylko.

To nie spodobało się z pewnością kilku osobom, dla których Kacper stanowi nie lada konkurencję, jednak prowadząca kanał „W Krainie Składów” Alicja N. posunęła się zdecydowanie za daleko w działaniach, mających na celu podważenie wiarygodności Kacpra Linczewskiego, zastraszenie go, a także dalece idące zniesławienie, które przestało już dotyczyć wyłącznie mediów społecznościowych i platformy YouTube.

Według informatorów, rozpoczęły się szersze działania na zlecenie Alicji N., oparte na „niezłej symulacji” zorganizowanej przez jej zwolenniczki. Niejaka Magda, namówiła dziennikarkę śledczą Patrycję H., by ta przeprowadziła fikcyjny wywiad z udającą ofiarę Kacpra Agnieszką P., która „zgodziła się za drobną opłatą” fałszywie oczernić Kacpra Linczewskiego, podając się w wywiadzie za jego ofiarę.

Zniesławienie
Archiwum prywatne – materiały uzyskane od informatorów

Niestety to nie był koniec tej konwersacji. Dziennikarka podzieliła się w niej pomysłem, aby w celu zwiększenia zasięgu jej artykułu wspomnieć w nim, że przeprowadzono rozmowę w sprawie Kacpra Linczewskiego z policją i sądem.

Zniesławienie
Archiwum prywatne – materiały uzyskane od informatorów

Kolejne materiały, jakie dotarły do redakcji od Informatorów, ukazują skrajnie agresywne podejście do Kacpra Linczewskiego, łącznie z ujawnieniem życzenia, by odebrał sobie życie. Z wypowiedzi mającej podać się za jego ofiarę Agnieszki P. wynika, że sfabrykowała ona konto Kacpra, z którego przeprowadzono rozmowę w celu wykonania z nich zrzutów ekranu.

Jak widać, próby pozbycia się konkurencji wciąż eskalują, jednak groźby bezpośrednie także napływają do pokrzywdzonego, który udostępnił redakcji treść wiadomości sms, która została mu wysłana z numeru, z którego kontaktował się z redakcją mężczyzna, przedstawiający się jako chłopak Alicji N.

Zastraszanie
Archiwum prywatne

Artykuł 212 KODEKSU KARNEGO mówi:

§  1.

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 

§  2.

Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

§  3.

W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

 

§  4.

Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Zobacz także:

12 komentarzy

 1. Beznadziejny research, brak konkretnych faktów. Nie wiem, kto pisał ten artykuł ale na pewno nie rzetelny dziennikarz. Lepiej byście napisali artykuł o tym, że wczoraj Kacper został uznany za winnego niszczenia wizerunku firmy skin79 i dostał karę pozbawienia wolności oraz nakaz wstawienia publicznych przeprosin na swój kanał. Wyżej wspomniana „Alicja N.” jest czyściutka. Poza tym, nie wiem dlaczego jej nazwisko jest cenzurowane. Czyżby ten rzetelny dziennikarz bał się pozwu o pomówienie?

  Polubienie

  1. Moment każdy ma prawo ocenić kosmetyk który stosuje facet na rację. Te kosmetyki mają słabe sklady. Skin wygrali ale ile zapłacili sedzi za ten niesprawiedliwy wyrok?

   Polubienie

 2. Przecież widać, że to wszystko sfabrykowane – kto niby pisze w taki sposób? 😀 Na screenach widać, że ktoś starał się, aby zawrzeć słowa jak “manipulacja”, konkretne stwierdzenia, które mówią, że chcą zrobić jakiś najazd na pseudo-kosmetologa. Nie trzeba być wybitnie mądrym, aby połapać się w tym. Z drugiej strony, jaki portal, taki “kosmetolog” 😉

  Polubienie

 3. A no i oczywiście komentarz nie przejdzie moderacji, tylko te, które wychwalają Kacpra. Swoją drogą, który to już wyrok ma na koncie? 😉

  Polubienie

 4. To dobrze, że autorka artykułu jest samoświadoma tego jakie przestępstwo popełnia. Podobnie jak Kacper nie ma za wiele wspólnego z uczciwością

  Polubienie

 5. Alicja N. „W Krainie Składów” wstydź się dziewczyno! Sprawiedliwość Cię dopadnie i wierze w to, że poniesiesz olbrzymie konsekwencje za kłamstwa i szykanowanie!

  Polubienie

 6. A ja ją zasubowałam! Jej kanał wydawał mi się taki uroczy, taki inny, a tu taki zonk! Co za wstrętna dziewucha! Właśnie straciłaś obserwatorkę. Trzymaj się Kacper i pamiętaj nic i nikt nie jest tego, żebyś przezeń miał odebrać sobie życie.

  Polubienie

 7. Ludzie jak ona powinni cie leczyć. Tak na prawde to ona ma widać duży problem ze soba, bo tylko takie osoby posuwają sie do takich rzeczy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: