fbpx
źródło: Justyna Socha/Archiwum prywatne
źródło: Justyna Socha/Archiwum prywatne

Prezes Stowarzyszenia STOP NOP Justyna Socha apeluje o pomoc w walce o sprawiedliwość – “18.06.2021 miną dwa lata od śmierci chłopca”

5 minutes, 6 seconds Read

Justyna Socha, dziennikarka, aktywistka i prezes Stowarzyszenia STOP NOP, 16 czerwca 2021 roku, opublikowała  na mediach społecznościowych nagranie wideo z opisem “Szymonek – decyzja sądu”. Była na nim zdruzgotana mama zmarłego chłopca, oraz pełnomocnik rodziców Arkadiusz Tetela, który poinformował, że skarga, jaką rodzice złożyli w sprawie umorzenia śledztwa dotyczącego śmierci Szymonka, została przez Sąd Rejonowy w Radomiu odrzucona.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Justyna Socha (@justynasochastopnop)

//www.instagram.com/embed.js

Na jednej z platform społecznościowych, działaczka opisała obecną sytuację i zaapelowała o wsparcie rodziców chłopca w walce o prawdę i sprawiedliwość na stronie pomagam.pl

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Radomiu podjął decyzję o odrzuceniu skargi na umorzenie śledztwa w sprawie śmierci Szymonka. Nie przeprowadzono dowodu z opinii biegłego. Nie uwzględniono w prywatnej opinii która dowodziła związku przyczynowego choroby i śmierci chłopca z podaną szczepionką. To jednak nie koniec. Mama zapowiedziała złożenie pozwu cywilnego odszkodowanie. Została wysłana również skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich. 18.06.2021 miną dwa lata od śmierci chłopca. Z tej okazji pod sanepidami w całej Polsce zapłoną znicze. Wesprzyj walkę rodziców!
https://pomagam.pl/geyya5bz

“Nie będziemy wentylować zwłok”

W styczniu 2019 roku 6-miesięczny chłopczyk zaczął swoją walkę o życie po tym, jak został zaszczepiony przeciw pneumokomom szczepionką Synflorix. Trafił do radomskiego szpitala z zapaleniem mózgu i drgawkami. Feralna seria szczepionki stała się przyczyną tragedii Szymona i 150 innych dzieci…

źródło: Justyna Socha/Archiwum prywatne
źródło: Justyna Socha/Archiwum prywatne

16 stycznia 2019 roku maleńki Szymonek, zgodnie z zaleceniami zawartymi w kalendarzu szczepień został zaszczepiony przeciw pneumokokom szczepionką Synflorix nr serii ASPNB005AE. Czwarta doba po podaniu preparatu u Szymonka: wystąpiła trudna do zbicia gorączka. Mama chłopca natychmiast udała się z nim do lekarza, który stwierdził, że podwyższona temperatura po szczepieniu ma prawo wystąpić. Po pięciu dniach od szczepienia, wieczorem 21 stycznia u dziecka pojawiły się sztywność i drgawki. Dziecko znowu trafiło do szpitala, gdzie następnego dnia rano doszło do kolejnego ataku drgawek.

Druzgocąca diagnoza

Po dwóch badaniach TK i reanimacji będącego już w stanie krytycznym Szymonka, lekarze poinformowali rodziców chłopczyka o obrzęku i prawie 100% śmierci mózgu… Polecili zrozpaczonym rodzicom pożegnanie się z synkiem i zmówienie modlitwy. Rodzice za wszelką cenę starali się ratować życie synka mimo, że w piątek 25 stycznia usłyszeli, że lekarze planują odłączyć dziecko od maszyn podtrzymujących życie… Konsultacje z wybitnymi specjalistami nie pomogły. Gdy mama Szymonka usłyszała, że jej syn zostanie odłączony od aparatury, stanowczo protestowała. Wiedziała od innych specjalistów, w tym lekarzy z Włoch i USA, że jest sposób na leczenie, które ma szansę na powodzenie. Od marca leczenie i dalsza diagnostyka dziecka została zaniechana.

18 czerwca o godzinie 9:30, wbrew woli rodziców, bez dania szansy na dalsze konsultacje, ratowanie, czy nawet pożegnanie Szymona, trzech lekarzy podpisało orzeczenie o “śmierci” mózgu. Bijące wciąż serce Szymona nie odwiodło lekarzy od odłączenia dziecka od aparatury. Jak czytamy na stronie internetowej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach “STOP NOP”, diagnoza o śmierci mózgu była jednak błędna, gdyż jeden z lekarzy dopatrzył się przepływów w mózgu, więc dziecko z pewnością żyło.

Ciocia dziecka opowiedziała potem w programie “Alarm”, że za plecami rodziców lekarze już od soboty badali Szymonka pod kątem ustalenia śmierci mózgu. Dodała, że gdy mama Szymonka dzwoniła w dniu odłączenia go od aparatury z pytaniem, czy zapowiadane konsylium zwołane ma być w sprawie ustalenia śmierci mózgu, lekarze zaprzeczyli. Należy zaznaczyć, że rodzice od razu złożyli zawiadomienie o wystąpieniu poszczepiennych, ciężkich odczynów.

7 lutego 2019 roku pełnomocnik rodziców zmarłego dziecka Arkadiusz Tetela opublikował oświadczenie dla mediów w sprawie komunikatu wydanego przez Szpital Dziecięcy, który przyjął Szymonka na Oddział Intensywnej Terapii. Treść dokumentu nie pozostawia najmniejszych wątpliwości.

Kancelaria Adwokacja Arkadiusz Tetela/Oświadczenie
Kancelaria Adwokacja Arkadiusz Tetela/Oświadczenie

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia Stop Nop, Synflorix nr serii ASPNB005AE nie została wycofana z obrotu i nadal jest podawana dzieciom, a ciężki, niepożądany poszczepienny odczyn nigdy nie został zgłoszony. W obydwu sprawach prokuratura wszczęła dochodzenie. Dodatkowo, na stronie “Stop Nop” można znaleźć wyniki analizy przesiewowej szczepionki Synflorix nr serii ASPNB005AE. Analiza wykazała, że preparat, który spowodował tak poważne uszkodzenia w organizmie Szymona i u wielu innych dzieci, był poważnie zanieczyszczony.

Z analizy wynika, że:

  • nie było możliwe zidentyfikowanie aktywnych składników szczepionki, tj. 10 skoniugowanych antygenów szczepionkowych.
  • stwierdzono obecność nierozpuszczalnego i niestrawnego agregatu (zwanego „makrocząsteczką”).
  • w badaniu ilościowym za pomocą testu Bradforda stężenie białka wynosi około 0,25 mg / ml (125 mikrogramów / dawkę), tj. jest wyższe niż suma ilości antygenów. Wynika z tego, że w szczepionce prawdopodobnie występują inne zanieczyszczenia białkowe pochodzące z procesu produkcyjnego lub z użytych surowców.

– Zidentyfikowano dwa zanieczyszczające białka:

  • białko jądrowe wirusa EBNA-1
  • acetylocholinoesterazy

– zanieczyszczenie chemiczne: obecność polimeru glikolu polietylenowego

– zanieczyszczenie przypadkowego materiału genetycznego: brak

ARVE Error: need id and provider

YouTube/Telewizja wPolsce

Internauci z całej Polski przybyli pod szpital, by wesprzeć zrozpaczonych rodziców chłopczyka w jednej z najtrudniejszych chwil w ich życiu…

Rodziców zmarłego Szymonka w dalszym ciągu można wesprzeć w walce o sprawiedliwość i prawdę na stronie POMAGAM.PL 

Przeczytaj także:

Przeciwwskazania do noszenia maseczki. Mężczyzna wyproszony z hotelu mimo interwencji policji? Treść pisma budzi kontrowersje
Duchowni odmówili posłuszeństwa Watykanowi i papieżowi. „Nie w naszym imieniu” obnaża zbrodniczą działalność kościoła RC, przemytu dzieci i pedofilii

Powiązane posty

%d bloggers like this: