Photo by Pixabay

Czy YouTuber z kanału “Okiem Kosmetologa” stał się Kacprem L.? Informacja krążąca w sieci tłumaczy jego nagłe zniknięcie z przestrzeni publicznej

Nie ulega wątpliwości, że YouTuber prowadzący na platformie YouTube kanał “Okiem Kosmetologa” zdobył ogromną popularność prezentowaną wiedzą na temat składu kosmetyków, ich działania i funkcji w procesie pielęgnacji poszczególnych typów skóry. Pierwszy wywiad do artykułu przeprowadzony z Kacprem wywołał w środowisku YouTuberów ogromne poruszenie, a komentarze pojawiające się lawinowo były mocno zaskakujące…

Dalsze wydarzenia, które mocno odbiły się na wielu osobach potoczyły się szybko i gwałtownie. Kolejne szokujące informacje na temat afery rozgrywającej się między mężczyzną, a prowadzącą kanał “W Krainie Składów”, wprowadzały coraz większy chaos i skłaniały do wyjaśnienia coraz to nowych kwestii spornych. Ostre słowa w komentarzach zostawianych przez internautów pod pierwszą publikacją o “kosmetologu demaskującym nieuczciwe firmy kosmetyczne”, coraz bardziej popychały do kolejnych rozmów z bohaterem artykułu.

Mistrz manipulacji, czy ofiara stalkingu?

Gdy opowiedział o swoich zmaganiach z Alicją z kanału “W Krainie Składu” i jej sympatykami, usłyszane informacje wprost idealnie odzwierciedliły gwałtowną reakcję internautów na pierwszy artykuł o prowadzącym “Okiem Kosmetologa”… Zaczęłam drążyć temat po przeczytaniu licznych niemiłych komentarzy kierowanych pod moim adresem. Do brzmiącej jak atak narracji płynącej od stających w obronie Alicji internautów, YouTuber odnosił się ze stanowczym zaprzeczeniem, oraz bogatą argumentacją świadczącą o złych intencjach konkurencji.

W komentarzach licznie pojawiających się pod artykułem wciąż pojawiały się niesłychane doniesienia o szemranej przeszłości YouTubera, a sam zainteresowany, ustosunkowując się do nich dementował je podając coraz to bardziej szokujące informacje na temat uderzającej w jego kompetencje działalności konkurencji “W Krainie Składów” i działającej w jej imieniu licznej grupy sympatyków.

Kolejne artykuły powstały w wyniku napływających informacji od Kacpra i osób kontaktujących się indywidualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Doniesienia informatorów były szokujące i opisywały kulisy powstania planu pozbycia się niewygodnego w środowisku YouTuberów konkurenta. Wszystko złożyło się w spójną wówczas całość.

“W Krainie Składów” ofiarą zemsty za wytknięcie błędów?

Ostatnimi czasy, zaczęły się pojawiać kolejne komentarze internautów, z których wynika, że prowadzący kanał “Okiem Kosmetologa” stał się Kacprem L. oskarżonym o liczne oszustwa, wyłudzenia pieniędzy i nieuczciwą konkurencję wobec omawianych przez niego firm kosmetycznych, za co usłyszał prawomocny wyrok pozbawienia wolności na trzy miesiące, nakaz wykonania prac społecznych i naprawienie szkód wyrządzonych swoim ofiarom.

Według doniesień osób z otoczenia Alicji, stała się ona ofiarą zemsty z powodu wskazania błędów, jakie wychwyciła w recenzji składu kosmetyków omawianych na kanale przez Kacpra. Miał on prześladować ją krytycznymi komentarzami i stosować manipulację w swoim otoczeniu w celu podważenia wiarygodności twórczyni konkurencyjnego kanału.

Jego ostatnie filmy na YouTube nagrywane były już w mniej profesjonalnych okolicznościach, grupy na Facebooku zniknęły, a on sam – choć widoczny był jeszcze niedawno online, przestał odpowiadać na wiadomości. Jedna z prężnie działających grup na Facebooku ściśle związana z działalnością Kacpra “Składy kosmetyków według Okiem Kosmetologa”, nagle zmieniła nazwę na “Składy kosmetyków”, a jej członkowie są w szoku czytając o prawdziwych powodach zniknięcia ich (byłego już) lidera.

Od chwili pierwszych doniesień o zastosowanej wobec Kacpra karze więzienia, do teraz nie udało mi się nawiązać z nim kontaktu, w związku z czym, wedle treści korespondencji z partnerem Alicji, DoSedna.Info oświadcza, że artykuły dotyczące jej relacji z Kacprem zyskały status prywatnych, ich treść nie jest już dostępna w sieci. Redakcja przyznaje, że jak wielu widzów kanału “Okiem Kosmetologa”, nie dała wiary w doniesienia krążące w Internecie, nazywane hejtem i manipulacją. Jest to pamiętna lekcja o konieczności poznania i zdystansowanego przedstawienia stanowisk wszystkich stron konfliktu.

Choć tylko Kacper zna całą prawdę, a widzom przedstawił wybrane jej fragmenty, skutkiem tego była eskalacja konfliktu między sympatykami “W Krainie Składów”, a widzami “Okiem Kosmetologa”, w którą DoSedna.Info mogło mieć wkład, za co przeprasza wszystkich, których to dotknęło, a w szczególności Alicję, która z nas wszystkich odczuła skutki tej “dramy” najdotkliwiej. 

Przeczytaj także:

Już ponad rok minął od zaginięcia 24-latka Vladislava Shchura. Zrozpaczona rodzina błaga o pomoc w poszukiwaniach
Niewidomy programista tworzy za darmo strony internetowe. Tak pomaga firmom w trudnych czasach pandemii

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.