Niezależny dziennikarz Marcin Rola ogłosił nazwę alternatywy dla YouTube. Jest ona hołdem dla wolności słowa

Niezależny dziennikarz Marcin Rola ogłosił nazwę alternatywy dla YouTube. Jest ona hołdem dla wolności słowa

12 października 2021 3 przez Agata Bojczuk

Panująca od dawna wszędobylska cenzura doprowadziła redaktora naczelnego „wRealu24” Marcina Rolę do podjęcia decyzji o stworzeniu alternatywy dla znanej na całym świecie platformy społecznościowej YouTube, której twórcy notorycznie usuwają treści niezgodne z panującą obecnie narracją. Podczas transmisji na żywo z 12 października 2021 roku Marcin Rola ogłosił nazwę, jaką będzie nosiła polska platforma społecznościowa.

Zgodnie z założeniem, mająca pojawić się jeszcze w tym roku alternatywa dla YouTube, ma być dostępna także poza granicami naszego kraju, dlatego też liczne propozycje nazwy, jakie podali widzowie i sympatycy „wRealu24”, nie mogły być wybrane mimo ich trafności i pięknego brzmienia. Wiele z nich było już niestety zajętych, jednak jedna z nich została wyłoniona po bardzo długich poszukiwaniach.

„Żegnamy Bany”

YouTube/Marcin Rola "wRealu24"

YouTube/Marcin Rola „wRealu24”

Jak oznajmił Marcin Rola po ogłoszeniu nazwy dla wolnej od cenzury platformy wideo, BANBYE – „żegnamy bany”, którymi raczy nas zarówno YouTube, jak i inne media społecznościowe kontrolowane przez firmę BigTech.

Zero cenzury, pełna wolność słowa, bo o to właśnie nam chodzi – zadeklarował dziennikarz po wyjawieniu mówiącej wszystko nazwy dla tworzonej przez redakcję „wRealu24” i wszystkich Darczyńców platformy społecznościowej. Jak poinformował, już teraz na portalu znalazło się mnóstwo ludzi zainteresowanych działalnością na niej, a także wielu twórców i niezależnych dziennikarzy. Marcin Rola dodał, że do zakończenia czwartego i piątego etapu brakuje jeszcze 330 tysięcy złotych.

Każdy, kto zechce wesprzeć powstanie niezależnej i wolnej od cenzury platformy wideo, może przekazać darowiznę z dopiskiem Darowizna – nowa platforma video na konto Niezależnych Polskich Mediów.

Pozostaje mi pogratulować autorowi zwycięskiej nazwy BANBYE dla Niezależnej Platformy Wideo bez cenzury, Panu Łukaszowi z Biłgoraja.


YouTube/Marcin Rola

Przeczytaj także:

Skrzydlaty mikroczip – najmniejsza konstrukcja latająca wykonana przez człowieka. To natura dała inspirację

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ostro o segregacji sanitarnej. „To jest przymus pośredni”

Jej syn zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2020 roku. Zdradziła w wywiadzie opieszałość polskich służb