fbpx
YouTube/Marcin Rola "wRealu24"
YouTube/Marcin Rola "wRealu24"

Niezależny dziennikarz Marcin Rola ogłosił nazwę alternatywy dla YouTube. Jest ona hołdem dla wolności słowa

3
1 minute, 57 seconds Read

Panująca od dawna wszędobylska cenzura doprowadziła redaktora naczelnego “wRealu24” Marcina Rolę do podjęcia decyzji o stworzeniu alternatywy dla znanej na całym świecie platformy społecznościowej YouTube, której twórcy notorycznie usuwają treści niezgodne z panującą obecnie narracją. Podczas transmisji na żywo z 12 października 2021 roku Marcin Rola ogłosił nazwę, jaką będzie nosiła polska platforma społecznościowa.

Zgodnie z założeniem, mająca pojawić się jeszcze w tym roku alternatywa dla YouTube, ma być dostępna także poza granicami naszego kraju, dlatego też liczne propozycje nazwy, jakie podali widzowie i sympatycy “wRealu24”, nie mogły być wybrane mimo ich trafności i pięknego brzmienia. Wiele z nich było już niestety zajętych, jednak jedna z nich została wyłoniona po bardzo długich poszukiwaniach.

“Żegnamy Bany”

YouTube/Marcin Rola "wRealu24"
YouTube/Marcin Rola “wRealu24”

Jak oznajmił Marcin Rola po ogłoszeniu nazwy dla wolnej od cenzury platformy wideo, BANBYE – “żegnamy bany”, którymi raczy nas zarówno YouTube, jak i inne media społecznościowe kontrolowane przez firmę BigTech.

Zero cenzury, pełna wolność słowa, bo o to właśnie nam chodzi – zadeklarował dziennikarz po wyjawieniu mówiącej wszystko nazwy dla tworzonej przez redakcję “wRealu24” i wszystkich Darczyńców platformy społecznościowej. Jak poinformował, już teraz na portalu znalazło się mnóstwo ludzi zainteresowanych działalnością na niej, a także wielu twórców i niezależnych dziennikarzy. Marcin Rola dodał, że do zakończenia czwartego i piątego etapu brakuje jeszcze 330 tysięcy złotych.

Każdy, kto zechce wesprzeć powstanie niezależnej i wolnej od cenzury platformy wideo, może przekazać darowiznę z dopiskiem Darowizna – nowa platforma video na konto Niezależnych Polskich Mediów.

Pozostaje mi pogratulować autorowi zwycięskiej nazwy BANBYE dla Niezależnej Platformy Wideo bez cenzury, Panu Łukaszowi z Biłgoraja.

ARVE Error: need id and provider

YouTube/Marcin Rola

Przeczytaj także:

Skrzydlaty mikroczip – najmniejsza konstrukcja latająca wykonana przez człowieka. To natura dała inspirację

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ostro o segregacji sanitarnej. „To jest przymus pośredni”

Jej syn zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2020 roku. Zdradziła w wywiadzie opieszałość polskich służb

Powiązane posty

3 Comments

%d bloggers like this: