fbpx
Ujawniono wewnętrzne e-maile od głównego dyrektora naukowego i starszego dyrektora światowych badań omawiających szczepionkę przeciw COVID
źródło: YouTube/Project Veritas

Była audytorka jakości produkcji Pfizera ujawnia wewnętrzne maile dyrektorów firmy. „Chcemy uniknąć roznoszenia się informacji o komórkach płodowych”

6 października 2021 roku, Project Veritas opublikował piąty już film z wielu śledztw, które dotyczą szczepionek przeciw COVID. Znalazł się w nim wywiad z informatorką z firmy Pfizer, Melissą Strickler.

Audytorka jakości produkcji firmy Pfizer upubliczniła wewnętrzne e-maile wymieniane między dyrektorami korporacji. Instruowali w nich pracowników firmy, by nie informowali opinii publicznej o wykorzystaniu ludzkiej tkanki płodowej podczas testów laboratoryjnych szczepionki przeciw COVID. Vanessa Gelman, starszy dyrektor ds. badań ogólnoświatowych Pfizera uciekła przed dziennikarskim gradem pytań.

 

„Chcemy uniknąć roznoszenia się informacji o komórkach płodowych”

Główny dyrektor naukowy Pfizera, Philip Dormitzer przyznał w korespondencji, że tkanka z abortowanych płodów wykorzystywana jest w firmowym programie procesu tworzenia szczepionek, jednak pracownicy powinni trzymać się ustalonej przez Pfizer narracji i nie wspominać o stosowaniu tkanek abortowanych płodów w celu uniknięcia kłopotów z krytyką opinii publicznej.

Ujawniono wewnętrzne e-maile od głównego dyrektora naukowego i starszego dyrektora światowych badań omawiających szczepionkę przeciw COVID
źródło: Project Veritas

„Komórki HEK293T, użyte w teście IVE, ostatecznie pochodzą z abortowanego płodu” – przyznał Dormitzer. „Z drugiej strony, Watykański Komitet Doktrynalny potwierdził, że uważa za dopuszczalne szczepienie wierzących broniących życia. Oficjalne oświadczenie firmy Pfizer zawiera dobrze sformułowaną odpowiedź i jest tym, co należy przedstawić w odpowiedzi na zewnętrzne zapytanie”.

Vanessa Gelman pełniąca funkcję starszego dyrektora ds. badań ogólnoświatowych w firmie Pfizer, rekomendowała pracownikom Pfizera ostrożność podczas rozmów i poleciła pominąć wzmianki o ludzkich komórkach płodowych używanych w programie szczepionek firmy.

„Z perspektywy spraw korporacyjnych chcemy uniknąć roznoszenia się tam informacji o komórkach płodowych” – pisała w zbiorowym mailu Gelman.

„Ryzyko zakomunikowania tego już teraz przewyższa wszelkie potencjalne korzyści, jakie moglibyśmy zobaczyć, szczególnie w stosunku do ogółu społeczeństwa, którzy mogą wziąć te informacje i wykorzystać je w sposób, którego możemy nie chcieć. W ciągu ostatnich kilku tygodni nie otrzymaliśmy żadnych pytań od decydentów politycznych ani mediów w tej sprawie, więc jeśli to możliwe, chcemy uniknąć poruszania tego tematu” – uczulała.

W innym wątku e-mailowym Vanessa Gelman powtórzyła się, aby każdy miał pewność co do wytycznych związanych z milczeniem o komórkach z tkanki abortowanych płodów.

“Staramy się, jak to tylko możliwe, nie wspominać o płodowych liniach komórkowych… Jedna lub więcej linii komórkowych, których pochodzenie można powiązać z ludzką tkanką płodową, została wykorzystana w testach laboratoryjnych związanych z programem szczepień – wyznaczyła fragment do pominięcia.

Ujawniono wewnętrzne e-maile od głównego dyrektora naukowego i starszego dyrektora światowych badań omawiających szczepionkę przeciw COVID
źródło: Project Veritas

Informatorka, która upubliczniła te e-maile za pośrednictwem Project Veritas, była audytorka jakości produkcji Pfizer, Melissa Strickler przyznała jednocześnie, że nie ma pewności, czy komórki z tkanek abortowanych płodów zaczęto umieszczać w finalnej wersji gotowej szczepionki przeciw COVID.

Odważna była audytorka jakości produkcji Pfizera przyznała, że dyrektorzy byli bardzo ostrożni w dobieraniu słów w swoich e-mailach, jakby temat dotyczył finalnej wersji szczepionki. To sprawiło, że przestała im ufać.

Dziennikarz z Project Veritas odnalazł Vanessę Gelman nieopodal jej domu i poprosił o odniesienie się do informacji na temat treści maili, jakie wymieniła z innymi dyrektorami i pracownikami firmy. Kobieta słysząc niewygodne pytania, rzuciła się do ucieczki i bez słowa ukryła się w domu zatrzaskując za sobą drzwi.


YouTube/Project Veritas

Zobacz także:

Niezależny dziennikarz Marcin Rola ogłosił nazwę alternatywy dla YouTube. Jest ona hołdem dla wolności słowa

Skrzydlaty mikroczip – najmniejsza konstrukcja latająca wykonana przez człowieka. To natura dała inspirację

Jeden z najcenniejszych składników kremu na zmarszczki budzi przerażenie. Można go znaleźć także w żywności i szczepionkach

Powiązane posty

%d bloggers like this: