fbpx

Nie ulega wątpliwości, że narracja o udziale Polski w holokauście i zbrodni w Jedwabnem na dobre osadziła się na całym świecie. Okno Overtona przesuwane od lat przez elitarne środowiska dotarło tam, gdzie wskazał plan…

W związku z tym, “Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego jest odrobioną pracą domową za tych, którzy od dawna powinni zbadać historię zamordowanych w Jedwabnem Żydów. Naoczni świadkowie ze łzami w oczach opisywali działania Niemców na terenie Jedwabnego. Przyznali, po czyjej stronie stały ofiary tej zbrodni.

“Powrót do Jedwabnego”. Nikt wcześniej nie pytał mieszkańców o wydarzenia z 10 lipca 1941 roku

Ci, którzy znają prawdę o zbrodni w Jedwabnem, nie mieli prawa głosu do czasu, gdy osoby zaangażowane w produkcję filmu “Powrót do Jedwabnego” przemierzyły pół świata, aby zapytać ich o wspomnienia i o prawdę. Opowiedzieli…

 

Dlatego właśnie ten film całkowicie odmieni dotychczasowe wyobrażenie II wojny światowej i oblicze holokaustu. Materiał jest szeroko krytykowany i nazywany antysemickim. Zanim jednak obejrzy się ten wstrząsający materiał, warto najpierw sięgnąć po książki Powrót do Jedwabnego i Powrót do Jedwabnego 2, aby w pełni wyobrazić sobie ówczesne wydarzenia i to, co działo się z tą historią na przestrzeni lat.

Oceń samodzielnie. Na stronie ZRZUTKA.PL powstała zbiórka funduszy na walkę z cenzurą dotykającą film “Powrót do Jedwabnego”. STOP cenzurze wolnych mediów! | #Powrót_do_Jedwabnego i proces z YouTube! – tutaj można wesprzeć Twórców dokumentu w walce o rozpowszechnienie prawdy.

Przeczytaj także:

Skrzydlaty mikroczip – najmniejsza konstrukcja latająca wykonana przez człowieka. To natura dała inspirację

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ostro o segregacji sanitarnej. „To jest przymus pośredni”

Jej syn zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2020 roku. Zdradziła w wywiadzie opieszałość polskich służb

Like this:

%d bloggers like this: