Filip Pawełek
źródło: Facebook/Magdalena Pawełek

18-letni Filip traci wzrok. Ratunek wyceniono na miliony. Trwa wyścig z czasem

Na skrzynkę redakcji przyszła wiadomość od zrozpaczonej mamy 18-letniego Filipa, któremu grozi całkowita utrata wzroku. Pani Magdalena obawia się, że niebawem świat jej dziecka zaleje kompletna ciemność. W swej walce o ocalenie szczęścia Filipa zwraca się o pomoc w zdobyciu funduszy na wartą miliony złotych terapię genową.

Filip Pawełek ze Szczecinka zmaga się ze zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki, a jego wzrok gaśnie już lat. Ten stan sprawia, że Filip stara się zapamiętać jak najwięcej obrazów zanim zapadnie ciemność.

Nastolatek ma szansę na zatrzymanie procesu utraty wzroku

Na stronie siepomaga.pl znajduje się zbiórka funduszy na kosztowną terapię genową, która okazuje się być jedyną realną szansą na uratowanie wzroku Filipa. Pani Magdalena w opisie sprawy syna wymieniła nazwę leku – Luxturna. Kosztuje on przeszło 3 miliony złotych. Na stronie siepomaga.pl można wspomóc Filipa w zbiórce, której założycielem jest Fundacja Słoneczko.

Można także dołączyć do poświęconej licytacjom na rzecz Filipa grupy na Facebooku – Licytacje/zbiórka – Leczenie Filipa (Zwyrodnienie barwnikowe siatkówki) i tam realnie pomóc w akcji.

Redakcja gorąco zachęca do wspierania Filipa w walce o wzrok. Każde udostępnienie informacji, wpłata każdej złotówki, polubienie posta na facebookowej grupie, czy przesłanie dalej artykułu, to kolejny stopień wysokich schodów dołożony pod nogi Filipa, aby dotarł na sam szczyt marzeń o odzyskaniu zdrowia.

Zobacz także:

Wojsko w USA przejmuje kontrolę nad krajem? Znaleziono niezbite dowody na zafałszowanie wyborów w USA. „Nikt już nie będzie mieszkał w Białym Domu”

Pentagon zaprezentował inteligentny implant. Czy ma służyć do pomocy w zwalczeniu choroby wywoływanej przez koronawirusa?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.