fbpx
Grzegorz Płaczek/BanBye.pl
źródło: BanBye/#ToSieSamoKomentuje/Facebook/Grzegorz Płaczek - Kobiór

Grzegorz Płaczek ostro o oficjalnych statystykach podawanych w mediach. Czy Resort zdrowia manipuluje danymi

4 minutes, 19 seconds Read

Grzegorz Płaczek trzymający pod swymi skrzydłami powstałą na potrzeby społeczne Fundację Nowe Spektrum, od samego początku pandemicznych restrykcji poszukuje informacji, które mogłyby pomóc odpowiedzieć na pytania, na które mainstreamowe media odpowiedzieć nie chcą.

Z czasem okazało się, że jest coraz więcej pytań bez odpowiedzi, a rządowe decyzje mają coraz mniej wspólnego z logiką i dobrem obywateli. Coraz bardziej dogłębne analizy danych i statystyk pokazały Grzegorzowi Płaczkowi piętrzące się absurdy i dowody manipulacji, którymi od dłuższego czasu dzieli się w sieci z Polkami i Polakami. Prześladowany przez największe platformy społecznościowe, z  powodzeniem i pełną swobodą publikuje swoje materiały na nowej, polskiej platformie BanBye.pl, która jest swoistym “środkowym palcem”  wysuniętym w stronę YouTube, czy FB.

Działacz społeczny Grzegorz Płaczek miażdży oficjalne rządowe dane

Na BanBye.pl pojawił się materiał filmowy zarejestrowany 10 stycznia 2022 roku podczas transmisji na żywo przeprowadzonej na FB. Grzegorz Płaczek przedstawił wówczas dalszy ciąg niekończących się absurdów związanych z brakiem zgodności między danymi przedstawianymi w mediach, a dostępnymi na stronach rządowych i otrzymanymi w wyniku korespondencji prowadzonej przez siebie z rządem.

30 grudnia 2021 roku na twitterowym koncie #SzczepimySię pojawiła się informacja, że Covid-19 jest coraz groźniejszy dla dzieci, gdyż wystąpiło u nich 800 tysięcy objawowych przypadków zachorowań i doszło do 9611 hospitalizacji w przypadku dzieci z powodu tej choroby.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Grzegorz Płaczek zauważył w swoim komentarzu, że każdy kochający rodzic natychmiast poczuje potrzebę, a wręcz konieczność natychmiastowego zaszczepienia swoich dzieci widząc tak zatrważające statystyki. Po sprawdzeniu informacji, podawanych oficjalnie przez Ministerstwo Zdrowia w mediach i platformach społecznościowych, Grzegorz Płaczek ustalił, że minister Andrzej Niedzielski, rozpowszechniając powyższe statystyki, pomija bardzo ważne dane mogące radykalnie wpłynąć na ich treść.

źródło: BanBye/#ToSieSamoKomentuje

Jak się okazuje, deklarowane 800 tysięcy objawowych zachorowań na Covid-19 wśród dzieci, dotyczy osób w wieku od 0 do 17 lat z 10 krajów Unii Europejskiej, badanych od 3 sierpnia 2020 roku do 3 października 2021 roku. Informacje te są ogólnie dostępne pod linkiem podanym jako źródło informacji w grafice posta.

 

Strona jako źródło informacji Ministerstwa Zdrowia
źródło: https://www.medrxiv.org/node/

Należy także zwrócić uwagę na informację zawartą na stronie kryjącej się pod podanym przez resort zdrowia linkiem – Ten artykuł jest preprintem i nie był recenzowany [co to oznacza?]. Informuje o nowych badaniach medycznych, które nie zostały jeszcze ocenione i dlatego nie powinny być wykorzystywane do kierowania praktyką kliniczną.

Dalej czytamy – Aby ukierunkować profilaktykę opartą na dowodach w zakresie profilaktyki COVID-19 u dzieci, oszacowaliśmy ryzyko ciężkich wyników w 820 404 objawowych przypadkach pediatrycznych zgłoszonych przez 10 państw członkowskich UE w okresie od sierpnia 2020 r. do października 2021 r. Wskaźniki zachorowań i hospitalizacji wzrosły wraz ze wzrostem ogólnej transmisji, ale ciężkie wyniki były rzadko: 9611 (1,2%) było hospitalizowanych, 640 (0,08%) wymagało intensywnej opieki, a 84 (0,01%) zmarło. Pomimo zwiększonego indywidualnego ryzyka (aOR; 95% CI dla hospitalizacji: 7,3; 3,3 – 16,2; OIOM: 8,7; 6,2 – 12,3) w przypadku chorób współistniejących, takich jak rak, cukrzyca, choroby serca lub płuc, większość (83,7%) hospitalizowanych dzieci miała brak zgłoszonych chorób współistniejących.

Faktycznie, #ToSieSamoKomentuje

źródło: https://www.medrxiv.org/content/what-unrefereed-preprint
źródło: https://www.medrxiv.org/content/what-unrefereed-preprint

Trzeba przyznać, że informacje podane w artykule umieszczonym na MedRxiv, radykalnie zmieniają obraz rzeczywistego zagrożenia zakażeniem i zachorowaniem na Covid-19 w przypadku dzieci.

Według danych zawartych w powyższym artykule – jak ustalił Grzegorz Płaczek, 84 zgodny dzieci na Covid-19 w 10 krajach w ciągu 14 miesięcy, daje 8 zgonów w każdym kraju w ciągu 14 miesięcy, czyli w każdym kraju miesięcznie ma miejsce około 0,57 zgonu. To jest mniej niż 0,6 jednej osoby.

To jest jedynie jeden z wielu przykładów mijania się z prawdą resortu zdrowia, jaki został przedstawiony na materiale wideo.

https://banbye.pl/watch/v_k_u-OvtS13tl

Należy przypomnieć, że Grzegorz Płaczek prowadzi także kanał na YouTube o nazwie #ToSieSamoKomentuje, którego nieocenzurowaną wersję można obejrzeć na polskim BanBye.pl finansowanym jedynie z darowizn Darczyńców.

Nie przegap też tego:

PILNE! Były francuski doradca ds. szczepień ujawnia wstrząsające informacje. „Lobby zapłaciło redakcji i gazecie za opublikowanie fałszywego badania”” [VIDEO]

Polska wersja platformy YouTube już działa. BanBye bez cenzury cieszy się coraz większą popularnością

Była audytorka jakości produkcji Pfizera ujawnia wewnętrzne maile dyrektorów firmy. „Chcemy uniknąć roznoszenia się informacji o komórkach płodowych”

Powiązane posty

%d bloggers like this: