fbpx
Trometamina w szczepionce Pfizer-BioNTech COVID-19 dla dzieci
Trometamina w szczepionce Pfizer-BioNTech COVID-19 dla dzieci

Lek na serce w szczepionce Pfizer-BioNTech COVID-19 dla dzieci. Jej rola w preparacie daje do myślenia

3 minutes, 58 seconds Read

Jak każdy lek, także Trometamina powinna być podawana w ścisłej konsultacji z lekarzem, przy indywidualnym ustaleniu dawkowania. Jak przy każdym środku medycznym, także przedawkowanie Trometaminy grozi poważnymi konsekwencjami dla zdrowia i życia pacjenta.

Co się może stać, gdy jej stała ilość zawarta w szczepionkach podawana jest – jak to się odbywa na naszych oczach – każdemu, kto tylko wystawi po nią ramię? Bez konsultacji, badania, wykluczenia przeciwwskazań?

Lek przeciw zawałowi serca jako składnik wydłużający czas przechowywania?

 

Trometamina to według “my.clevelandclinic.org” – roztwór do wstrzykiwań i powoduje, że krew i mocz stają się bardziej zasadowe lub mniej kwaśne. Jest stosowany między innymi w leczeniu kwasicy metabolicznej, stanu, w którym organizm wytwarza zbyt dużo kwasu lub gdy nerki nie usuwają wystarczającej ilości kwasu z organizmu.

Dalej czytamy, że podawany jest dożylnie przez pracownika szpitala lub kliniki na terenie wymaganej placówki. Co za tym idzie, nie może być podany w aptece, w blaszanej budce podczas pikniku, czy przystosowanej na “wyszczepianie” hali.

źródło: https://my.clevelandclinic.org/health/drugs/19820-tromethamine-solution-for-injection
źródło: https://my.clevelandclinic.org/health/drugs/19820-tromethamine-solution-for-injection

Jakie są możliwe skutki uboczne podania Trometaminy?

źródło: https://www.drugs.com/sfx/tromethamine-side-effects.html
źródło: https://www.drugs.com/sfx/tromethamine-side-effects.html

W informacjach zawartych dla pacjentów wymieniono szereg poważnych skutków ubocznych, jakie mogą pojawić się po wstrzyknięciu substancji – Działania niepożądane mogą obejmować depresję oddechową, miejscowe podrażnienie, zapalenie tkanek, infekcję w miejscu wstrzyknięcia, reakcję gorączkową, chemiczne zapalenie żył, skurcz żył, hiperwolemię, zakrzepicę dożylną, wynaczynienie (z możliwą martwicą i złuszczaniem tkanek), przemijające zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, hipoglikemię oraz martwica wątrobowokomórkowa z infuzją przez nisko położone cewniki do żyły pępowinowej.

Warto zatem dowiedzieć się, jakie mogą być skutki podania leku inną drogą niż dożylnie, gdyż według doniesień wolnościowych mediów zagranicznych, lek ten ma za zadanie natychmiastowe dotarcie do serca drogą żylną w celu zapobieżenia zawałowi serca.

We wniosku o zmiany w składzie szczepionki PFIZER-BIONTECH COVID-19
stosowanej u dzieci w wieku 5-11 lat czytamy – Aby zapewnić szczepionkę o ulepszonym profilu stabilności, szczepionka Pfizer-BioNTech COVID-19 do stosowania u dzieci w wieku 5-11 lat używa buforu trometaminy (Tris) zamiast soli fizjologicznej buforowanej fosforanami (PBS) stosowanej w poprzednim preparacie i wyklucza chlorek sodu i chlorek potasu. Opakowane fiolki dla nowego preparatu są przechowywane w stanie zamrożonym w temperaturze od -90°C do –60°C. Zamrożone fiolki można rozmrażać i przechowywać w lodówce w temperaturze od 2°C do 8°C do 10 tygodni. Szczepionka Pfizer‑BioNTech COVID-19 nie zawiera konserwantów. Zatyczki do fiolek nie są wykonane z lateksu kauczuku naturalnego. W przypadku dawki 10 μg RNA każda fiolka o pojemności 1,3 ml musi być rozcieńczony 1,3 ml 0,9% chlorku sodu do wstrzykiwań w celu dostarczenia 10 dawek po 10 μg RNA / 0,2 ml
Objętość wtrysku. Po rozcieńczeniu fiolki należy przechowywać w temperaturze od 2°C do 25°C i należy z nich korzystać w ciągu 12 godzin.

Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee October 26, 2021 Meeting Briefin
Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee October 26, 2021 Meeting Briefin

Pfizer zmienił formułę dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dodano trometaminę, reduktor kwasu krwi, który służy do stabilizacji osób z zawałem serca. Czy zatem szczepionka była już zbyt kwaśna? Należy zaznaczyć, że na oficjalnej stronie CDC zaznaczone jest, kto nie powinien się szczepić preparatem Pfizer-BioNTech znanym też jako COMIRNATY. Czytamy, że – Jeśli wystąpiła ciężka reakcja alergiczna na jakikolwiek składnik szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 (np. glikol polietylenowy), nie należy przyjmować tej szczepionki.
Jeśli po otrzymaniu dawki szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 wystąpiła ciężka reakcja alergiczna, nie należy przyjmować kolejnej dawki szczepionki mRNA.
Ciężka reakcja alergiczna może powodować szybkie bicie serca, trudności w oddychaniu, obrzęk gardła lub uogólnioną wysypkę lub pokrzywkę. Osoba z ciężką reakcją alergiczną musi być leczona epinefryną (często podawana jako EpiPen ® ) i powinna natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Galeria:

 

O tym pisałam ostatnio:

PILNE! Były francuski doradca ds. szczepień ujawnia wstrząsające informacje. „Lobby zapłaciło redakcji i gazecie za opublikowanie fałszywego badania”” [VIDEO]

Grzegorz Płaczek ostro o oficjalnych statystykach podawanych w mediach. Czy Resort zdrowia manipuluje danymi

Fala nagłych zgonów zalewa wiele zakątków świata. W sieci krąży coraz więcej nekrologów i nagrań z boisk

Powiązane posty

%d bloggers like this: