Kreskówka ze wczesnych lat 30. "Jak przejąć władzę nad światem"/"How To Take Over The World"
Kreskówka ze wczesnych lat 30. "Jak przejąć władzę nad światem"/"How To Take Over The World"

Kreskówka z lat 30. ostrzega przed plandemią. “An early warning cartoon”, czyli kreskówka z wczesnym ostrzeżeniem [FILM]

Wielu fanów kreskówek z tamtego okresu i specjaliści mają pewność, że jest to styl późnych lat 20. i wczesnych 30. Wokale bardzo przypominają kreskówki Fleischera ze śpiewającym Cabem Callowayem. W dzisiejszych czasach nie można go było wyprodukować od zera.

Ręczna animacja zajęłaby lata. Każda komórka musiałaby zostać narysowana ręcznie. Podobny styl do Swing you Sinners Fleischera, Inicjacja Bimbo, Red Hot Mama Betty Boop i Hells Bells Disneya.

“Niezależni weryfikatorzy” natychmiast rzucili się do zaprzeczania oryginalności tej kreskówki!

This slideshow requires JavaScript.

Czy to może być połatana kompilacja starych nagrań? Jak uważają eksperci, byłoby to dość łatwe do znalezienia. Czy ktoś mógł nałożyć piosenkę na starszą niemą kreskówkę? Zdecydowanie możliwe. Sama kreskówka nie może być na tej podstawie zdyskontowana.

Ludzie od zawsze nakładali muzykę na nieme filmy. Pianista grałby muzykę w teatrze. Dźwięk w filmie rysunkowym został wprowadzony wraz z Disneyem Steamboat Willie w 1928 roku. Chociaż wczesna animacja była najbardziej znana w Ameryce, była również produkowana na całym świecie. O ile historie i muzykę można by zmienić, animacja byłaby trudna do odtworzenia nawet na komputerach.

 

Kreskówka ze wczesnych lat 30. "Jak przejąć władzę nad światem"/"How To Take Over The World"
Kreskówka z wczesnych lat 30. “Jak przejąć władzę nad światem”/”How To Take Over The World”

 

Animacja w stylu „gumowego węża” nie jest łatwa do animacji komputerowej. Zdaniem ekspertów sekwencje animacji są z tamtych czasów. Opowieść nadal czyta się bez kart historii i piosenki. Oczywiste jest, co dzieje się w kreskówce, która jest dobrą opowieścią. Uwaga, jaką poświęca się zaprzeczeniu, że jest to oryginał, jest sama w sobie interesująca. Podobne postacie i kształty do innych kreskówek nie są dowodem.

W tym czasie szerzyło się odgapianie od innych twórców animowanych postaci i stylów. Studio od razu używało Myszki Miki, ale właśnie zmieniło jego kształt ucha. Dopóki cały materiał nie zostanie ponownie wykorzystany z innych kreskówek, zdaniem znawców tematu animacja pochodzi z tamtego okresu.

 

Słowa piosenki w tle? “Remember To Put Your Mask On”/Pamiętaj, by założyć maskę!

O tym pisałam w ostatnich dniach:

Niezwykły film o tym, co znaczą wspomnienia. „Dawca pamięci” i fikcyjny świat bez emocji. Zobacz, co się stanie, gdy przyjmiesz codzienną dawkę „leku”

„Dawca pamięci” część 2. Jaką rolę społeczną przyznano Jonaszowi? Co się kryje pod terminem „zwolnić” kogoś

Dr Hubert Czerniak ostro o służbie zdrowia. Wyjaśnił, czym była grypa rockefellerówka i dlaczego zdziesiątkowała Europejczyków

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.