fbpx
Archiwum Przebudzenia
źródło: BitChute/Archiwum Przebudzenia

Egzorcyści pilnie potrzebni. Księża katoliccy wyrażają zaniepokojenie. Czy rośnie liczba przypadków opętań

2 minutes, 42 seconds Read

Jak podają zagraniczne media, księża katoliccy narzekają, że na świecie jest po prostu zbyt wielu opętanych. Społeczność egzorcystów we Włoszech jest podobno w pełni zaangażowana, a niektórzy księża zgłaszają liczbę przypadków w liczbie dwucyfrowej.

Wyczerpani księża powiedzieli naukowcom na 16. dorocznym kursie egzorcyzmów Regina Apostolorum w Rzymie, że potrzebują pomocy.

Papież Franciszek ogromnie wierzy w tę praktykę jako sposób na walkę ze złymi duchami, co pomogło 120 osobom zapisać się na kurs. Egzorcyści na spotkaniu, które miało być wsparciem, twierdzili, że potrzebują psychologów, którzy pomogliby im w identyfikacji, kto rzeczywiście był opętany, a kto wymagał wsparcia klinicznego. Niewielu ludzi mówiło o swoich osobistych spotkaniach z rosnącą potrzebą pomocy duchowej.

Księża katoliccy odnotowują coraz więcej egzorcyzmów. Zaczyna brakować rąk do pracy

@sheluvhxlo She tried to plead insanity by convincing them she was possessed #fyp #fypシ #fypage #fypシ゚viral #fypdongggggggg #fypp #fyppppppppppppppppppppppp #exposed #expose #viral #viralvideo #blowthisup #kare #karens #karensgoingwild #karensoftiktok #karensgonewild #foryou #foryoupage #foryourpage #foru #funny #funnyvideos #funnyvideo #police #policeofficer #policeoftiktok #possessed #demon #school #morning #goodmorning #trending #bystander #caught #caughtoncamera #caughtonvideo #lackin #4k ♬ original sound – Angel ⚠️

W trakcie dziewięciogodzinnych egzorcyzmów ksiądz Giuseppe Bernardi zawiadomił badaczy, że kobieta, która wykrzykiwała obelgi po łacinie i atakowała mnichów, została uwolniona od swoich demonów. Ojciec kobiety sądził, że jego córka ma „stan psychiczny”, podczas gdy jej matka myślała, że jest opętana. Ojciec Bernadi przyznał, że był u psychologa, aby lepiej zrozumieć kobietę, ale twierdził, że nie ma poparcia ze strony kościoła.

 

Uczestnicy spotkania twierdzili, że można zastosować wiele kryteriów, aby stwierdzić, czy egzorcyzm jest konieczny. Na przykład uczestnicy wymieniali niezwykłą siłę fizyczną, biegłość w łacinie, języku aramejskim lub hebrajskim oraz wymioty jako charakterystyczne objawy opętania przez diabła.

 

Co więcej, księża także zgłaszają wzrost częstotliwości, z jaką muszą odprawiać egzorcyzmy. Według Giuseppe Frau, jednego z badaczy, „niektórzy wskazywali, że widzą od 30 do 50 przypadków dziennie”. Badania wykazały, że we Włoszech działało 290 egzorcystów, 37 w Hiszpanii i 28 w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wedle badacza Luisa Santamarii del Rio, wiele z prawdopodobnie opętanych osób, które widzą w Hiszpanii, partycypowało w organizacjach New Age.

 

Hiszpański ksiądz i profesor teologii, ojciec Pedro Barrajon, docenił program. Stwierdził, że zagwarantuje on bardzo potrzebne szkolenie egzorcystom w ich walce ze złem. Według ojca Pedro do zeszłego roku Kostaryka nie miała oficjalnego egzorcysty. Manila na Filipinach ma obecnie biuro i personel. Przyznał, że wcześniej branża była bardziej Dzikim Zachodem. Niemniej dodał, że sytuacja się poprawia i ściślej współpracują z psychologami. Wspomniał, że chociaż filmy o egzorcyzmach mogą wzbudzić ciekawość widzów, w rzeczywistości ci księża wymagają edukacji i przygotowania.

Zerknij tutaj:

Kreskówka z lat 30. ostrzega przed plandemią. „An early warning cartoon”, czyli kreskówka z wczesnym ostrzeżeniem [FILM]

Odszedł Benedykt XVI. Proroctwo o ostatnim papieżu. Czy spełniają się na naszych oczach słowa o „końcu czasów”

Powiązane posty

%d bloggers like this: