fbpx
Mroczne znaczenie serialu Netflix "Obserwator"/kadr z filmu
Mroczne znaczenie serialu Netflix "Obserwator"/kadr z filmu

Mroczne znaczenie “Obserwatora”. Serial Netflix oparty na prawdziwej historii. Czy okultyzm elit istnieje

6 minutes, 10 seconds Read

Produkcję „The Watcher”, czyli “Obserwator” oparto na prawdziwej historii rodziny z New Jersey, która otrzymywała złowieszcze listy od prześladowcy z prośbą o „młodą krew”. Chociaż nigdy nie zidentyfikowano prawdziwego winowajcy, serial Netflix podsuwa możliwość, która wielu widzom mogła przejść przez myśl.

Według producentów, za listami stoi satanistyczny kult, który wydobywa adrenochrom z niemowląt i małych dzieci. Oto spojrzenie na mroczne znaczenie serialu “The Watcher”/ „Obserwator”.

“The Watcher”/ „Obserwator” to serial Netflix oparty na prawdziwej historii rodziny Broaddusów, która otrzymywała serię upiornych listów po nabyciu domu w 2014 roku.

Krwawe praktyki pedofili mają miejsce od stuleci

W listopadzie 2018 r. New York Magazine opublikował „The Watcher”, formę kroniki rodziny z New Jersey prześladowanej przez tajemniczego, groźnego autora listów. Artykuł Reevesa Wiedemana jest podstawą nowej limitowanej serii Netflix stworzonej przez Ryana Murphy’ego.

Listy i saga, która z nich wynikała, zostały udokumentowane w artykule New York Magazine z 2018 roku , który szczegółowo opisał przerażającą treść listów. Po latach dochodzeń i wszelkiego rodzaju zwrotów akcji sprawcy nigdy nie znaleziono… A może to wszystko dzieje się przed naszymi oczami?

Chociaż serial Netflix jest uważany za fikcję, jego założenia ściśle odzwierciedlają to, co wydarzyło się w prawdziwym życiu.

Prawdziwa historia

Po zakupie okazałego domu z sześcioma sypialniami w zamożnym mieście Westfield w stanie New Jersey rodzina Broaddusów zaczęła otrzymywać dziwaczne i coraz bardziej groźne listy od prześladowcy znanego jako Obserwator.

Jedna z faktycznych kopert wysłanych do rodziny
Jedna z faktycznych kopert wysłanych do rodziny

Pierwszy list nawiązywał do długiej historii domu i potencjalnych tajemnic, które może skrywać. Co bardziej niepokojące, list wspomina także o trójce dzieci z rodziny, nazywając je „młodą krwią”.

Najdrożsi nowi sąsiedzi przy Boulevard 657, pozwólcie, że powitam was w sąsiedztwie. Jak się tu znaleźliście? Czy 657 Boulevard przywołał was swoją wewnętrzną siłą?

657 Boulevard jest tematem mojej rodziny od dziesięcioleci, a ponieważ zbliża się do swoich 110. urodzin, powierzono mi zadanie obserwowania i czekania na jego drugie przyjście. Mój dziadek obserwował dom w latach dwudziestych, a mój ojciec w latach sześćdziesiątych. Teraz jest mój czas. Znacie historię domu? Czy wiecie, co kryje się w murach 657 Boulevard? Dlaczego tu jesteście? Dowiecie się.

Już widzę, że zalaliście Boulevard 657 wykonawcami, żeby zniszczyć dom, jak by należało. Tsk, tsk, tsk… zły ruch. Nie chcecie, żeby 657 Boulevard był nieszczęśliwy.

Macie dzieci. Widziałem je. Jak dotąd myślę, że naliczyłem troje.

Czy potrzebujecie wypełnić dom młodą krwią, której wymagam? Dla mnie to lepiej. Wasz stary dom był za mały dla powiększającej się rodziny? A może chciwość sprowadziła mi wasze dzieci? Kiedy poznam ich imiona, zadzwonię do nich i zawlokę je do siebie.

Kim jestem? Każdego dnia przez 657 Boulevard przejeżdżają setki samochodów. Może jestem w jednym z nich. Spoglądajcie na wszystkie okna, które możecie zobaczyć z 657 Boulevard. Może jestem w jednym. Wyjrzyj przez jedno z wielu okien w 657 Boulevard na wszystkich ludzi, którzy przechadzają się każdego dnia. Może jestem jednym.

Witam moi przyjaciele, witam. Niech zacznie się impreza,

Obserwator

Jak widać, taki list to najgorszy koszmar rodzica. Po dwóch tygodniach rodzina znajduje drugi list. Jest znacznie gorszy.

Cieszę się, że znam teraz wasze imiona i imię młodej krwi, którą mi przyprowadziliście. Z pewnością często wypowiadacie ich imiona.

657 Boulevard nie może się doczekać, żebyście się wprowadzili. Minęły lata, odkąd młoda krew rządziła korytarzami tego domu. Czy odkryliście już wszystkie sekrety, jakie skrywa? Czy młoda krew pobawi się w piwnicy? A może za bardzo boją się tam zejść samotnie. [Byłbym] bardzo przestraszony, gdybym był na ich miejscu. Jest oddalona od reszty domu. Gdybyście byli na górze, nigdy byście nie usłyszeli ich krzyku.

Będą spać na strychu? A może wszyscy będziecie spać na drugim piętrze? Kto ma sypialnie od strony ulicy? Dowiem się, jak tylko się wprowadzicie. Pomoże mi to wiedzieć, kto jest w której sypialni. Wtedy mogę lepiej planować.

Wszystkie okna i drzwi w 657 Boulevard pozwalają mi was obserwować i śledzić, jak poruszacie się po domu. Kim jestem? Jestem Obserwatorem i kontroluję Boulevardr 657 przez większą część dwudziestu lat. Rodzina Woodsów przekazała ją wam. To był ich czas, aby ruszyć dalej i uprzejmie sprzedałem go, kiedy mnie o to poprosili.

Przejeżdżam obok wiele razy dziennie. Boulevard 657 to moja praca, moje życie, moja obsesja. A teraz też nią jesteście, rodzino Braddus. Witamy w kreacji waszej chciwości! Chciwość sprowadziła ostatnie trzy rodziny na Boulevard 657, a teraz sprowadziła mi was.

Miłego dnia przeprowadzki. Wiecie, że będę obserwować.

Sądząc po treści tego listu, Obserwator mieszka blisko domu i wie o nim wszystko. Pomimo faktu, że grono podejrzanych jest niewielkie, policji nigdy nie udało się zidentyfikować autora. Jest to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że listy zostały dostarczone w zapieczętowanych odręcznie kopertach.

Prawdziwi bohaterowie prosili o zmianę nazwisk. Chcieli, aby odtwórcy ich nie przypominali

Niektórzy uważają, że to wszystko jest przykrywką i że policja jest w to zamieszana. Seria Netflix przyjmuje to założenie i przenosi je do bardzo mrocznych miejsc.

Mroczne znaczenie serialu Netflix "Obserwator"
Mroczne znaczenie serialu Netflix “Obserwator”/kadr z filmu

Podczas gdy “Obserwator” wydaje się być serią o nawiedzonym domu, tematy dołączone do historii nadają jej inny wymiar. W “Obserwatorze” dom reprezentuje społeczeństwo kontrolowane przez chorą okultystyczną elitę. Aby przedstawić ten fakt, satanistyczny kult, który pożąda „młodej krwi”, ma dostęp do domu za pomocą tuneli.

Wprowadzający się do tego domu Brannockowie reprezentują amerykańską rodzinę próbującą rozkwitnąć w elitarnym społeczeństwie. Istnieje jednak wiele pułapek.

Mroczne znaczenie serialu Netflix "Obserwator"
Mroczne znaczenie serialu Netflix “Obserwator”/kadr z filmu

Rodzina jest teraz w trudnej sytuacji finansowej, jest stale monitorowana przez kamery, córka zostaje zseksualizowana, a żona myśli, że stać ją na więcej. Co więcej, zdają sobie sprawę, że „szanowani członkowie społeczności” to w rzeczywistości sataniści, którzy pragną krwi dzieci.

 

Mroczne znaczenie serialu Netflix "Obserwator"
Mroczne znaczenie serialu Netflix “Obserwator”/kadr z filmu

Reasumując, Obserwator to okultystyczna elita, która się z ciebie śmieje. Poprzez symbolikę podpowiadają ci, jak demoralizują społeczeństwo i rozbijają rodziny. Mówią ci, że prawidłowo dostrzegasz zło, jakie czynią, lecz wciąż będziesz szaleńcem w oczach innych. Kiedy oglądasz tę serię Netflix o ludziach z obsesją na punkcie elity, zdajesz sobie sprawę, że zmieniają one wszystkich w… obserwatorów.

 


źródło: YouTube/Netflix Polska

 

O tym pisałam ostatnio:

Tajemniczy zgon nauczycielki. „Sprawna i zdrowa” Rachel Morgan umiera nagle w wieku 26 lat

Namawiają do kanibalizmu. „HUMAN MEAT PROJECT”. Czy to się dzieje naprawdę

Fashion CEO jest właścicielem domu aukcyjnego, który sprzedaje pedo manekiny. Dyrektorem jest mąż Salmy Hayek

Powiązane posty

%d bloggers like this: