źródło: YouTube/#ToSieSamoKomentuje
źródło: YouTube/#ToSieSamoKomentuje

Rządowy projekt ustawy – Prawo komunikacji elektronicznej. Grzegorz Płaczek ostrzega. “Rząd chce sprawdzać nasz telefon komórkowy w czasie rzeczywistym! Szok!”

Zwycięzca w prawyborach do polskiego parlamentu, Grzegorz Płaczek, opublikował na swoim kanale YouTube #ToSieSamoKomentuje pilne ostrzeżenie przed rządowym projektem ustawy dotyczącej prawa komunikacji elektronicznej.

316-stronicowy dokument napisany został w sposób niezrozumiały i “nieczytalny” dla zwykłego obywatela, który spędza w pracy przeciętnie 8 godzin dziennie. Jak stwierdził Grzegorz Płaczek, ustawa jest skrajnie niebezpieczna. Jest tak dlatego, że urzędnicy wielu instytucji będą mogli zajrzeć do naszych telefonów i innych urządzeń zawsze i w czasie rzeczywistym sprawdzać treści w nich zawarte.

Grzegorz Płaczek analizuje rządowy projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej

źródło: YouTube/#ToSieSamoKomentuje
źródło: YouTube/#ToSieSamoKomentuje

Dokument omawiany przez Grzegorza Płaczka, razem z załącznikami ma 350 stron, które postanowił szczegółowo przeanalizować, aby w transmisji na żywo przedstawić zagrożenia ukryte w rządowym projekcie ustawy.

Jeżeli się temu nie sprzeciwimy, to już za niedługo do naszych telefonów komórkowych będą mogły zajrzeć takie instytucje jak Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa, ABW, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, CBA i Krajowa Administracja Skarbowa – uprzedza Grzegorz Płaczek, prezes fundacji Nowe Spektrum.

W przypadku tych agencji to nie sąd będzie decydował o tym, że te agencje będą miały prawo przeczytania w trybie rzeczywistym, czyli takim jak ja teraz na przykład do was mówię zawartość i przejrzenia zawartości naszego telefonu. Tylko to będą mogły robić tak naprawdę indywidualne osoby, urzędnicy państwowi i ci urzędnicy państwowi w tym przypadku są najczęściej powiązanymi urzędnikami z panującym nam panem premierem, co oznacza, że każdy z nas nawet o tym nie wiedząc, będzie mógł mieć po prostu, przeglądany telefon komórkowy – tłumaczy Grzegorz Płaczek z fundacji Nowe Spektrum.

Poinformował też, że ogłoszone zostało tak zwane wysłuchanie publiczne, podczas którego każdy z nas będzie teoretycznie mógł wypowiedzieć się na temat omawianego wyżej projektu ustawy. W przypadku chęci wzięcia udziału w wydarzeniu, należy wypełnić i wysłać do Kancelarii Marszałka Sejmu URZĘDOWY FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZAINTERESOWANIA PRACAMI NAD PROJEKTEM USTAWY, do 24 lutego 2023 roku.

Redakcja serdecznie gratuluje Grzegorzowi Płaczkowi wyników głosowania w prawyborach do polskiego parlamentu!


źródło: YouTube/#ToSieSamoKomentuje

 

O tym pisałam ostatnio:

Oddali wszystko, by ratować chore dzieci. Teraz błagają o pomoc dla własnego syna. Zostało niewiele czasu

Mroczne znaczenie „Obserwatora”. Serial Netflix oparty na prawdziwej historii. Czy okultyzm elit istnieje

Nie żyje córka gwiazdora „Rodziny Soprano”, Johna Ventimiglii. 25-letnia Odele Cape Ventimiglia, nagle osierociła 2-miesięczną córkę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.